Faydalı BilgilerListeler

Etkili Ev Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Ev temizliği yaparken hem daha hızlı hemde daha etkili yapabilmeniz için bir kaç pratik bilgiyi sizinle paylaşıyoruz.

Bayanların zamanını alan günlük aktivitelerin başında ev temizliği gelmektedir. Çoğu bayan temizlik sırasında harcadığı vaktin fazla olması nedeniyle kendine ve sevdiklerine vakit ayıramamaktadır. Ancak, etkili ev temizliği için pratik bilgiler kullanıldığında temizliğin daha kısa sürede bitmesi söz konusu olmaktadır. Ayrıca burada anlatacağımız çoğu çözüm önerisi evdeki malzemelerle yapılacağı için daha sağlıklı olmaktadır.

Dibi Tutan Tencereler Sorun Olmasın

Dibi Tutan Tencereler Sorun Olmasın

Hanımların kâbus olarak adlandırdıkları mutfak kazalarından bir tanesi tencerenin dibinin tutmasıdır. Bazen saatler harcanmasına rağmen dibi tutan tencere tam anlamda temizlenemeyip atılmak zorunda kalmaktadır. Aslında dibi tutan tencereyi güç harcamadan çıkarmak çok basit… Tek yapmanız gereken bir miktar bulaşık deterjanı ve su eklediğiniz tencereyi ocağa alıp su kaynayana kadar ısıtmak. Su kaynadıktan sonra ocaktan aldığınız tencereyi 1 gün suyla beklettikten sonra yumuşak bir süngerle daha kolayca temizleyebilirsiniz.

Yer Tahtalarınız Pırıl Pırıl Görünsün

Yer Tahtalarınız Pırıl Pırıl Görünsün

Ev temizliği sırasında ne yaptıysanız parlak yer tahtaları elde edemediyseniz üzülmeye son verin. Çünkü kolay bir yöntemle su lekelerinden kurtulup pırıl pırıl ahşap yüzeyler elde edebilirsiniz. Bunun için yerleri sildiğiniz suya bir miktar sirke damlattığınızda gözlerinize inanamayacaksınız. Öte yandan, evin uzun süre mis gibi kokması için suya birkaç damla parfüm de damlatabilirsiniz.

Etiket İzlerinden Kurtulmak İster misiniz?

Etiket İzlerinden Kurtulmak İster misiniz?

Çıkarıldıktan sonra yüzeylerde iz bırakan etiketler ev temizliği yapan bayanların canını sıkan konulardandır. Etiketin iz bırakmadan çıkarması için üzerine fön makinesini bir süre tuttuktan sonra çıkarmak oldukça etkili olmaktadır. Önceden kalan etiket lekelerini çıkarmanın yoluysa üzerine bir miktar yağ sürerek temizlemektir.

Cam Kırıkları Dert Olmasın

Cam Kırıkları Dert Olmasın

Cam eşyalar kırıldığında toplanmasının zor olmasından ziyade kalan küçük parçalar batarak yaralanmanıza neden olmaktadır. Ancak, ıslak bir pamukla saçılan yüzeyler silindiğinde en küçük cam parçası dahi pamuğa takılmaktadır.

Çaydanlık Kireçlerini Yok Etmenin Kolay Yolu

Çaydanlık Kireçlerini Yok Etmenin Kolay Yolu

Her ne kadar ev temizliği malzemeleri arasında çaydanlık için özel üretilen kireç sökücüler bulunsa da bunlar hem sağlığa zararlı olmakta hem de çaydanlıkta kaynayan suyun tadını belli bir süre değiştirmektedir. Bunun yerine çaydanlık kireçlerini içerisine koyduğunuz sirkeyi belirli bir süre kaynatarak kolayca temizleyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu