Haberler

Etiyopya’da 157 Kişiyi Taşıyan Uçak Düştü

Etiyopya hava yollarına bağlı olan uçakta henüz belirlenemeyen nedenle bir arıza oluştu ve uçak yere çakıldı.

Uçağın İçindeki Kimse Kurtulamadı

Etiyopya içerisinde uçuş gerçekleştirmekte olan Boeing 737 tipi uçakta oluşan bir arza düşmeye sebep oldu. Arıza sonrası hızlıca düşüşe geçen uçaktaki 157 kişiden hiçbiri hayata tutunamadı.

Uçak Nairobi seferini yapmak üzere havalanmıştı. Bir süre normal seyrine sorunsuz bir şekilde devam eden uçak bir süre sonra merkez ile iletişimini kaybetti. Uçağın düştüğü bölgedeki halkın hemen ekiplere haber vermesiyle olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri acil bir şekilde harekete geçti.

Devlet Televizyonunda Duyuruldu

Etiyopya devlet televizyonu üzerinde yapılan haber sunumu esnasında tüm halka uçağın düşüşü hakkında bilgi verildi. Olayda kimsenin kurtulamadığının belirtilmesinin ardından aileleri büyük bir üzüntü kapladı ve herkes yakınlarını aramaya başladı. Yakınlarına ulaşamayan kişilerin ise yetkililerden yardım talebinde bulunup kendilerine bilgi verilmesi yönünde ısrarcı davrandığı biliniyor.

Uçağın düşmesine neyin sebebiyet verdiği şuan için bilinmiyor ancak ilerleyen günlerde yetkililerden haber gelecektir.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu