Tasarımlar ve Sanat

Eski Saatlerden Yapılmış Harika Heykeller

Bir saat koleksiyoncusu topladığı saatler arasından bozuk olanları bir şekilde değerlendirmeyi düşünüyor ve aklına onlardan heykel yapmak geliyor. Yaptığı heykelleri Instagram hesabından paylaşınca dünya çapında tanına biri haline geliyor.

 

20 yıldan fazladır saat koleksiyonu yaapan Dan Tanenbaum isimli bir girişimci topladığı saatler arasından bazen bozuk saatler çıkınca bazende elindeki saatler bir şekilde bozulduğunda yapılamıyorsa onları değerlendirmeyi düşünüyor. Bu sırada bu saatlerin yaşamlarına yeniden devam etmeleri gerektiğine karar vererek onlardan küçük heykeller yapmayı planlıyor.  İlk olarak bazı saat parçalarından küçük bir motorsiklet yapıyor ve bundan sonra durdurulamaz şekilde heykellerini yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir heykeli yapması, o heykelin büyüklüğü, detayları ve özelliklerine göre ortalama 30 ile 50 saat arasında sürüyormuş. Son bir kaç yıldır ise iyice detaylı heykeller üretmeye başlıyor bunların arasında kamera, yıldız savaşları karakterleri ve kafatası gibi bir çok modeller yer alıyor.

[irp]

İşte o heykellerden bazıları;

 

[envira-gallery slug="eski-saatlerden-yapilmis-harika-heykeller"]

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu