ListelerOyun Dünyası

Escape from Tarkov Oyun İncelemesi

Oyunun en fazla dikkat çeken özelliği elbette inanılmaz boyutlardaki silah özelleştirmeleri. Silahların her bir vidasını sökebilir, daha verimli bir nişangah veya silahı uzun mesafelerde daha etkili kılacak daha uzun namlular takabilirsiniz. Oyunda alıştığımız kısa süren maçlar yerine 40-180dk arasında değişen raid’ler söz konusu ve bu raid’ler de ele geçirdiğiniz her şey, eğer raid’in sonunu görmeniz halinde envanterinize ekleniyor. 

Bu durumun tersi de şu, eğer ölürseniz,üzerinizde olan her tür silah rakipleriniz tarafından ele geçirilmekte, bu da sizi dımdızlak bırakıyor. Sırf bu yüzden çok değerli bir silahı kaptırma korkusuyla evde bıraktığımı bilirim. 

Oyunda her türlü nişan yardımı kapalı durumda, ekranda bir nişangah yok ve ateş etmek için önce silahı gözünüze yaklaştırmanız gerekiyor. Ayrıca hangi organınız hasar aldıysa etkileri de ona göre oluyor. Yani kırık bacağınızı sargı yaparak iyileştirmeniz mümkün değil. Oyunun tüm haritalarını deneyemiyor olsak da gördüğümüz devasa haritalardan sonra bu konuda beklentilerimizin iyice yükseldiğini de kabul etmemiz gerek. Kısaca Escape from Tarkov bomba gibi geliyor ve gelişimi yavaşlamadığı sürece de kendi türünde bazı şeyleri değiştirmeye aday. 

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 Bit)

İşlemci: Dual-core processor 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo, i3) ya da 2.6 GHz (AMD Athlon, Phenom II)

Hafıza: 6 GB

Ekran Kartı: DirectX 9 destekli 1 GB hafızalı ekran kartı

Hard Disk: 8 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 Bit)

İşlemci: Quad-core processor 3.2 GHz (Intel i5, i7) ya da3.6 GHz (AMD FX, Athlon)

Hafıza: 8 GB

Ekran Kartı: : DirectX 11 destekli 2 GB hafızalı ekran kartı ya da daha iyisi

Hard Disk: 8 GB kullanılabilir alanpomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu