EDİTÖR BAŞVURU
ListelerYaşam - insan

Erkekler Zeki Kadınlardan Korkuyor Mu?

Erkekler zeki kadınlardan korkar mı? bu soru bir çok kere sorulmuş fakat bir erkekler korkmadığını söylerken kadınlar tarafındansa tam tersi iddia edilmiştir. Yazımızda bunu ele alıyoruz.

Bunun nedenlerine bakacak olursak eğer ilk başta zeki kadınlara yenilecek olma duygusu ön plana çıkmaktadır. Tüm bu detaylara baktığımız zaman zeki kadınlar erkeklerin hayatlarını kolaylaştırmakta ve huzur yaratan kadınlar olarak bilinmektedir.

Bu sebep ile erkeklerin zeki kadınlardan korkması için bir sebep kalmamaktadır.

Zeki erkek ve zeki kadın ilişkisi dünyadaki en güzel ve tatlı ilişkiler haline dönüşmektedir. Zeki insanların yaratıcılığı hayal kurmaları ve gerçekleştirebilecek planlar ve programlar yapmaları aşkı daha da güzel bir duruma getirebilmektedir.

Bu durumda ilişkilerde ve aşkta oldukça önemli olan bir durumdur. Zeki kadınlardan korkmak yerine onlara daha çok sahip çıkmak ve beraber daha sağlıklı bir ilişki için uğraşmak daha akıllıca bir seçenek olacaktır.

Erkekler her zaman zeki ve akıllı kadınlardan hoşlanmaktadır. Fakat bu durum zeka yarışı durumuna ve zeka yarışma yenilgisine geldiği durumda kızmak, küsmek ve ağlamak gibi tepkilere neden olabilmektedir. Yenilgiyi asla ve asla hazmedemezler. Bununla beraber zeki kadınlar erkeklerde çocuk alt beyinlerinin gelişmediğinin farkındadırlar. Erkeklerin aslına bakıldığı zaman hiç büyümeyen olduğunu da unutmamakta akılları ve zeki kadın olmaları sayesinde her zaman onların isteklerini yerine getiriyormuş gibi davranarak kendi kurallarını ve isteklerini uygulamaktadırlar.

Erkekler ise bu durumun farkında olmadan iktidarın ve yetkinin sürekli kendilerinde olduğu yanılgısı içinde olurlar.

Erkekler zeki kadınlardan korkar mı?

Akıllı ve zeki kadınlardan hoşlanan erkekler bir süre sonra bu kadınlardan uzaklaşmak için fırsat kollarlar ve çaba gösterirler. Bunun nedenine gelecek olursak eğer böylesine akıllı ve zeki bir kadının zekası ile üstünlüğü ele geçirecek olması ve bu durumun erkek tarafında olumsuz bir duruma düşüreceği algısı olmaktadır.

Ayrıca çok garip bir durumdur ki erkekler hem akıllı ve zeki kadınlardan çok hoşlanırlar hemde bu zeki kadınlardan korkarlar ve kaçmak isterler. Bunun nedeni ise ilişki durumunda kadının sürekli zeka yarışında hep üstte olma durumu ve bu durumun erkek tarafında olumsuz ve baskıcı bir durum yaratmasından kaynaklanır ve erkeğin husursuz olmasına neden olmaktadır.

Bu duruma genel itibari ile baktığımız zaman ise erkeklerin yaşı kaç olursa olsun içlerinde hep bir saf çocuk vardır ve zeki kadınlarda bunu çok iyi bilmektedirler. Bununla beraber zeki ve akıllı kadınlar bu çocuk ruhu bildikleri için erkeklere hep onların tarafından bakarlar ve erkekleri mutlu etmek isterler. Fakat bunu karşıdaki erkeği üzmeden kırmadan ve hissettirmeden yaparlar.

Originally posted 2021-11-19 09:47:25.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu