ListelerYaşam - insan

Erkekler Neden Yalan Söyler?

Çiftler bazen ilişkilerinde yol ayrımına düşebileceklerinden korktukları için bir takım ufak yalanlar söyler. Küçük yalanların amacı ise sorunların geçici olarak ertelenmesini sağlamaktır. Bir ilişkinin geneline baktığınız zaman en çok erkeklerin yalan söylediklerini anlayabiliriz. Peki bir ilişkide en çok neden erkekler yalan söyler.

Erkekler genelde bir işe başladıklarında eşlerinin memnun olmayacağını düşünerek yalan söylerler.  Bu şekilde zaman kazanabileceklerini düşünürler. Bir anlamda onları kandırmayı amaçladıklarını söyleyebiliriz. Ancak bu durumun devamlılığı halinde kadınların eşlerine olan güven ve de inancı da zayıflayacaktır.

Erkekler Niçin Yalan Söyler?

Bir ilişkide en önemli konuların başında güven ve de sadakat gelir. Eğer ki çiftler birbirlerine karşın ne kadar saygılı ise güven duygusu da o kadar artacaktır. Bunun içinde yalan söylememek çok önemlidir. İnsan yalan söylediğinde sonucun ve bulunduğu noktanın ne olduğunu düşündüğünde az çok neler yaşayabileceğini de düşünebileceklerdir.

Erkeklerin yalan söylemelerinin nedenine gelince. Sorumluluktan kaçtıkları için denilebilir. Yalan söylemek güven sarsılmasının yanı sıra toplum içinde bir tehdit olarak algılanır.

Her birimiz çoğu zaman tatlı küçük yalanlar söyleyerek büyüyebilecek sorunların önüne alırken hayati önem taşıyan ve gerçekten ailenin bütünlüğünün ve sadakat açısından büyük yalanları konuşmak o aileye derinden yaralar ve çoğu zaman özellikle de günümüz de evliliklerinin ayrılık da neticelenmesine neden olur. Mutlu bir aile yaşamı için eşler olarak herkes öncelikli olarak kendini olduğu kadar eşini de düşünmeli kendini bırakmak istemediği zor durum da eşinde bırakmamalıdır.

Kısacası her erkek için küçük yalanlar söylüyorlar demek doğru olacaktır. Lakin buradaki önemli olan konu yalanın düzeyi ve sürekliliği olup olmadığı ile alakalı olan bir durumdur.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu