ListelerYaşam - insan

Erkekler Neden Yalan Söyler? Anlatıyoruz

Yalan söylemek cinsiyet farkı gerektirmez. Bu kişilikle alakalı bir durumdur. Biz konuyu şu şekilde değerlendiricez erkekleri yalan söylemeye iten şeyler nelerdir?

Kadınlar duyduklarına erkekler gördüklerine aşık olur. Bu yüzden kadınlar makyaj yapar, erkeklerde yalan söyler. Dünyamızda ki genel tanımla bu şekilde ama bu çokta aydınlatıcı değil. Erkekler neden yalan söyler birincisi: sadece erkekler değil kızlarda bir o kadar yalan söyleyebilir. Yalan söylemek cinsiyet farkı gerektirmez. Bu kişilikle alakalı bir durumdur. Biz konuyu şu şekilde değerlendireceğiz erkekleri yalan söylemeye iten şeyler nelerdir?

Erkekleri yalan söylemeye ne iter?

Erkekleri yalan söylemeye ne iter?

Yalan duymak istemiyorsanız, yanlış soruları sormaktan vazgeçin. Yalan sizin öğrenmenizi istemediği bir husus konusunda söylenir. Sizde buna saygı duyun ve hoşlanmayacağı soruları erkeklere sormayınız. Mesela; daha önce kaç kızla birlikte oldun?, Kaç kızı öptün? gibi sorular ilişkinize zarar vermekten başka bir şey yapmayacaktır. Onu köşeye sıkıştırmayın, ona güvenin. Erkeklerin neden yalan söyler bunu anlamak için şöyle düşünün söyleyeceği şey hoşlanmadığınız bir gerçekse bunu kendinize yediremeyeceksiniz. Yok eğer hoşlanacağınız bir cevap verirse diyeceksiniz ki ya yalan söylüyor, ya doğru, çelişkide kalacak ve şüpheye düşeceksiniz. Buda sizi olumsuz yönde etkileyecektir. İlişkilerde en önemli kilit nokta güvendir. Bu yüzden siz güveninizden ödün vermeyin.

Erkekler bilerek mi yalan söyler

Erkekler bilerek mi yalan söyler

Birde bilerek yalan söyleyen erkekler ve kadınlar vardır. Yalanı, ya sizin dırdırınızdan kurtulmak için, ya fazla endişe edeceğiniz için yada olayları abartacağınız için kendince masumane olan bu yalanları söylüyor. Kendince sizi koruduğunu yada bu küçük yalanların önemsiz olduğunu düşünüyor da olabilir. Ama bu güvensizlik sebebi, yalan atınca karşı taraf mutlaka birini anlamasa birini anlar o yüzden yalandan uzak durun.

Tabi en başından kızları tavlamak için sürekli yalan atanları bahsetmeye gerek yoktur. Sizin güzel hislerinizi aldatıp sizi kullanmaya çalışan insanlardır. Bir kişinin daha ilişkinin başında ikide bir yalan söylediğini anlarsanız yol verin gitsin. Bu tür insanlar dişi avcısıdır. Sizi kendisine yalanlarıyla aşık eder. Sizinle birlikte bir kaç kızı daha idare eder. Çocuk kaç yaşında olursa olsun amacı farklı olduğu için bu insanlar olgun davranışlar sergileyemezler. Sizin kişiliğinizle değil dişi olmanızla ilgili bir şeydir. Bu tür insanlardan uzak durun.

Unutmayın her yalan bir amaç için söylenir, siz size söylenen yalanın hangi amaçla söylendiğini bulursanız, o amacın iyi niyetli mi yoksa kötü niyetli mi olduğunu anlarsınız. Buda sizi karşınızdaki kişiye nasıl davranacağınızı belirleme hususunda yardım edecektir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. bir erkek olarak gerçekten tesüf ederim özellikle erkek olarak başlık koymanız bayanlarda soyluyor ondan fazla değinmemişsiniz gerçekten tesüf ederim

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu