ListelerYaşam - insan

Erkekler İçin Hayatı Kolaylaştıran Bilgiler

Kadınlar ve erkekler gerçekten de ayrı gezegenlerden mi? Öyle ya da değil, sonuçta yapacak fazla bir şey yok, birbirini anlamaktan başka!

Erkeklere büyük bir hizmet yapıyoruz : Bakın kadınlar aslında size ne söylemek istiyorlar?

Saçlarım Nasıl Olmuş?

Söylenmek istenen: Saçlarım güzel olmuş, öyle değil mi? Benzer beğeni ve onay soruları, yeni alınan bir elbise veya ayakkabı gibi eşyalar için de sıkça yöneltiliyor. Güzel bir şeyler söylemek için moda uzmanı olmanız gerekmez. Övgü dolu cümlelerinizi bolca kullanmaktan sakınmayın, bizden söylemesi.

Hafta sonu bir şeyler yapsak mı?

ilk-bulusma-cift

Verilmek istenen mesaj: Hafta sonu mutlaka bir şeyler yapalım. Ve bu etkinliği birlikte gerçekleştirelim, paylaşımcı olalım. Kadınlar genelde partneriyle çoğu aktiviteyi paylaşmayı, birlikte yapmayı severler, unutmayın. Erkeklerdeki, “bu pazar bizim asker arkadaşlarıyla baş başa maç izleyip bağırsak” tarzı bağımsız aktivite hevesi çoğu kadında pek baskın değildir.

Yeni İş Yerinde Güzel Kızlar Var Mı?

Yeni İş Yerinde Güzel Kızlar Var Mı?

Aslında aynı soruyu erkekler de kız arkadaşlarına veya eşlerine yöneltirler. Bu soruda doğal bir kıskançlık mesajı gizlidir. Yengemiz bu soruyla bazen size hafiften “ayağını denk al” diyor da olabilir. Eğer söz konusu soruyu soran hanımefendi, Kasımpaşa, Karagümrük esintileri taşıyan biriyse, “sana bakan kızlara söyle, yolmamayım saçlarını” mesajı da saklı olabilir bu soruda. Aman diyelim.

Günün Nasıl Geçti?

Özellikle evli erkeklerin karşılaştığı bu soruya verilecek en yanlış cevap, en kısa olanı. Yani “iyi”. Tabii ki en doğru ve istenen cevapsa, uzun ve günlük olayların ayrıntılarıyla anlatıldığı cevap.

Belki de kadınlar erkekler kadar düz düşünmedikleri, konulara daha incelikli yaklaştıkları için iletişim tarzları da farklılık içeriyor. Bu tarzı anlayıp uyum sağlamak da erkeklere düşüyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu