HaberlerTürkiye

Erdoğan’dan yerli üretim artışı açıklaması

Kısa bir süre önce düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında yapılan toplantılara katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , yerli üretimdeki artışa dikkat çekti.

İhracat oranlarının geçen yılın aynı dönemine oranla %5.4 arttığını belirten Erdoğan, ülkemizin ihracatının 15 milyar 273 milyon dolar seviyelerinde olduğunu ve ihracatın ithalatı karşılama oranının %84.4 seviyelerinde gezdiğini açıkladı.

“Biz geldiğimizde yerli üretim %20 idi, şimdi ise %68’e yükseldi.” diyerek açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katılmış olduğu Türkiye İnovasyon Haftası toplantısında birçok şirket sahibi ile bir araya geldi. Patronlar ve girişimcilere birçok tavsiyede bulunan Erdoğan, ülkeyi hep birlikte daha yüksek seviyelere getirebileceklerini vurguladı.

İhracatımız geçen yılın aynı dönemine göre %5,4 arttı. İhracatımız 15 milyar 273 milyon dolar oldu. İhracatımızın ithalatımızı karşılama oranı %84,4’e ulaştı. Biz geldiğimizde yerli üretim %20 idi, şimdi ise %68 oldu. Bu gelişim terörle mücadelede şuanda ulaştığımız başarıyı sağlamamızı sağladı. Bu gelişim gücü bize başarıyı getirdi. Başarı artarak devam ederken de çok kısa zamanda terörün belini kıracağız. Sistemli çalışmanın önemini bilmemiz gerekiyor. Hemen olsun demekle olmuyor, planlı ve sistemli çalışılmalı, bunun önemini biliyoruz. Seçim sonucu üzerinden bizi yıpratmaya çalışanlara cevabımız rabiadır.’’ şeklinde açıklama yaptı.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu