HaberlerPolitika

Erdoğan’dan Öcalan Yorumu ‘tarafsızlığınızı ortaya koyun’ diyor


Sosyal medya ve TV ortak yayınında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, AA’nın yayınladığı teröristbaşı Öcalan’ın İstanbul seçimleri ile ilgili HDP’ye tarafsızlık çağrısında bulunduğu mektuba ilişkin açıklama geldi.

Erdoğan açıklamasında, Demirtaş’ın farklı Öcalan’ın farklı açıklamalar yaparak ikisi arasında iktidar mücadelesi olduğunu söyledi, Öcalan’ın yaptığı açıklamaya ilginç diyen partili Cumhurbaşkanı konuşmasına şu şekilde devam etti: “Burada bir iktidar mücadelesi var. Bu iktidar savaşında HDP-PKK kanadında yaşanan Öcalan-Demirtaş noktasında iktidar savaşında ciddi kayma gösteriyor. Bu süreç içerisinde Öcalan kendi iktidarını bunlara kaçırmak istemiyor. Demirtaş’a hesap sormaktan tutun da dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Onların kendisine ihanet ettiği yönünde. Buna yönelik kesin tavırları var. Bu süreç içerisinde yaptığı açıklamada ‘eğer siz beni destekliyorsanız, benim arkamda olan bir partiyseniz ne oraya ne şuraya değil siz kendi gücünüzü ortaya koymalısınız, herhangi bir yere değil kendi tarafsızlığınızı ortaya koymalısınız’ diye bir şey. O anlaşılıyor.” ifadelerini kullandı.

“PKK’nın bir kanadı CHP adayına destek veriyor. Bir kanadı ‘üçüncü yol’ diyor.” diyen Erdoğan, “Hamdolsun Binali Bey’in bunların hiçbiriyle ne ilgisi ne alakası yok. Biz sadece MHP ile kurmuş olduğumuz Cumhur İttifakı ile bu süreci götürüyoruz. Bununla ilgili bir desteğin gelemeyeceğini herkes biliyor. Ben derim ki burada bir liderlik mücadelesi var. Öcalan, Demirtaş’a ve dağa mesajlarını veriyor. Siyasetçi olarak ister istemez bu konularla belli ilgimiz olur. Kürt kardeşlerimin istismarına çok üzüldüm. Bölücü terör örgütünün listelerini dağın başında yapıp meclise gönderdiği milletvekilleri sizin hangi yaranıza merhem oldu. Böyle bir şey yok. Bunlarla iş tutanları biliyoruz. Bunlar görsel yazılı medyada yer aldı. PKK’nın desteğinden beslenen partilere oylarınızı vererek zayi etmeyin diyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu