HaberlerListeler

En Yüksek Ekran Kasa Oranına Sahip Telefon Olabilir

Bu yıl ekrana entegreli parmak izi okuyucuya sahip ilk akıllı telefonu Vivo X20 Plus UD‘yi tanıtarak adından söz ettirmeyi başaran Çin’li Vivo firması, şimdide yeni bir telefon modelinin görüntülerinin internete sızmasıyla birlikte ekran kasa oranında çığır açacak gibi duruyor.

Henüz detayları belli olmayan bu modele bakıldığında ilk göze çarpan süper ince diyebileceğimiz çerçeveler oluyor. Tabi bu kadar ince çerçeveler daha fazla ekran sunarken, bununla birlikte Vivo firmasının Selfie kamerası, sensörleri nereye konumlandırdığı merak ediliyor. Kulaklık girişiyle ilgili bir detay gözükmese de artık büyük ihtimal şarj soketi kulaklık içinde kullanılabilir. 

Ekranın büyüklüğünün yanında çok ince bir tasarıma sahip gibi gözüken telefon, aynı önceki modeller Vivo X20 veya X20 Plus gibi 6 ve 6.4 inç FHD+ ekrana sahip olma ihtimali var.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Vivo X20 Plus UD modelinde ekran altı parmak izini tanıtan firmanın bu modelde parmak izi sensörünü nereye koyduğunu tahmin etmek pekte zor değil. Zira sensörü üreten firma bu sensörün daha ince ve hızlı çalışan modeli üzerinde çalışmalarına devam ettiğini belirtmişti.

Yeni model Vivo X30 modeli olarak lanse edilse de daha önce internete sızan X30 modelinin görüntüleri aynı iPhone X gibi çentiğe sahip bir tasarımı vardı.  Son olarak bir efsanenin yola çıktığını ve akıllı telefon piyasasına öncü olabilecek teknolojiye sahip olduğu gibi, Çin’li Huawei ve Xiaomi ile rekabette olacağı kesin.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu