DiğerHaberler

En Ucuz İnterneti Kullanan Ülke

Mobil internet artık cep telefonlarımız için olmazsa olmaz bir hale geldi. Durum buyken Dünya üzerinde mobil interneti en uygun şekilde kullanan ülke hangisi? İngiltere merkezli Cable firmasının yapmış olduğu araştırmalar sonucu liste belli oldu. İşte detaylar..

En Ucuz İnterneti Kullanan Ülke Hindistan Oldu

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda mobil internet fiyatları arasında Hindistan 0.26 dolar ile birinci oldu. Hindistan’da yaşayan kişiler 1 GB veri için ortalama olarak 0.26 dolar ödeme yapıyorlar.

İlgili Makaleler

İkinci Ülke İse Kırgızistan

Kırgızistan’da yaşayan insanlar ise 1 GB veri dolaşımı için ortalama olarak 0.27 dolar ücret ödüyorlar. Ancak burada hız gibi değerlendirmelerin işleme alınmadığını hatırlatalım.

Ülkemizdeki Fiyatlar İse Ortalama

İngiltere merkezli Cable şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde 1 GB internet için ortalama 2.25 dolar harcandığı ortaya çıktı.

Dünya üzerinde internet bağlantısı için en fazla parayı ödeyen ülke ise 75.20 dolar ile Zimbabwe oldu. Zimbabwe’yi ise 65.83 dolar ile Ekvator Ginesi takip etmekte.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu