HaberlerTV Yayınları

En İyi Türk Dizisi Bizimkiler

Son günlerde İnternet üzerinde bu konuyla ilgili oldukça çok haber ve yazı yayınlanmakta. İnsanlar şu ana kadar çekilmiş en iyi Türk dizisinin hangi olduğu konusunda kendi fikirlerini ortaya koyuyorlar. Büyük bir çoğunluk kendi hoşuna giden dizileri savunuyor. Ancak bir sonuca ulaşmak için kesinlikle tarafsız olmak gerekiyor.
Bir dizinin en iyi olabilmesi için bazı kriterleri de yerine getiriyor olması lazım. Bu kriterlerin en başında reyting, yayında kalma süresi ve bilinebilirlik en önemli olanlar. Örneğin, diziyi hiç izlememişseniz ancak ismini, oyuncularını ve konusunu çok iyi biliyorsanız, bu bile o dizinin ne kadar iyi olduğunun göstergesidir.

Bütün bunları karşılayan televizyon tarihinin bir tek dizisi var. Bizimkiler. Umur Bugay’ın yapımcılığını üstlendiği Bizimkiler 1989-2002 yılları arasında tam 13 yıl aralıksız yayında kaldı.Sıklıkla yayınlandığı kanal ve yayın saati değişse de insanlar bundan kesinlikle şikayetçi olmadılar. Bizimkiler dizisinin güzelliği insanların bunları düşünmesine hep engel oldu. Hatta oyuncular değişse de dizinin havası hiç bir zaman değişmedi.

Bizimkiler,dünyada sitcom adı altında yayınlanan türün, ülkemizdeki ilk örneğidir. Dizinin çekildiği ortam sayısı az ve genellikle kapalı ortamlardır. Bununla birlikte oyuncular da sınırlı sayıda tutulmuş ve oyuncuların replikleri,  kullandıkları kendilerine has sözler diziyle özdeşleşmiştir.

İlgili Makaleler

Bizimkiler’in çekildiği Şale Apartmanı bugün İstanbul’un Kazasker semtine hala durmaktadır. Ancak kentsel dönüşüm çerçevesinde yakın zamanda yıkılması beklenmektedir.

Bizimkiler dizisinin yeni versiyonu çekilse izler misiniz?

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu