EDİTÖR BAŞVURU
Sinema

En İyi Soğuk Savaş Filmleri

Sinema tarihindeki en iyi soğuk savaş filmlerinin afişleri ve diğer detayları…

Gergin ve heyacan dolu soğuk savaş dönemleri denince Amerika ve Rusya arasında geçen mücadeleler ve gerilim dolu hamleler akıllara gelirken sinema tutkunları için aksiyon ve heyecan dolu en iyi soğuk savaş filmlerini listeledik.

 

K – 19: Tehlikeli Saatler – 2002

K - 19 Tehlikeli Saatler - 2002

Liam Neeson ve Harrison Ford’u bir araya getiren K – 19: Tehlikeli Saatler filmi, 1977 yılında vizyona giren Hostile Waters isimli filmin yeniden çevrimi olarak vizyona girmişti. Yönetmen Kathryn Bigelow’un çektiği bu filmde Rus imalatı ilk denizaltı K-19 ilk yolculuğuna çıkarken aniden Atlantik Okyanusu’nda büyük bir arıza gerçekleşir. Ölümcül nükleer silahı sızdırmak üzere olan bu denizaltında bol gerilimli ve tehlikeli saatler yaşanacaktır.

Kod Adı: U.N.C.L.E. – 2015

Kod Adı: U.N.C.L.E. - 2015

Guy Ritchie’nin yönetmenliği yaptığı bu casusluk filmi 1960’lı yıllardaki Soğuk Savaş döneminde geçiyor. CIA ajanı Solo ile KGB için çalışan Kuryakin, uluslararası bir suç çetesini çökertebilmek için işbirliği yapmak zorundadır. Tüm dünyanın büyük bir felaketten kurtulması aslında bu göreve bağlıdır. Filmin başrollerini Henry Cavill ve Armie Hammer paylaşmaktadır.

Salt – 2010

ajan Salt

CIA ajanı olan Evelyn Salt (Angelina Jolie), CIA üssüne gelen bir esrarengiz muhbirin onu Rus ajanlığıyla suçlaması ve bir suikast girişimi iddiasından sonra Ajan Salt, suçsuzluğunu ispat etmek için kaçmak zorunda kalacaktır. Ters köşe sahneleriyle heyecan ve gerilim dolu bir film olarak izlemeye değer…

Watchmen

Watchmen

Film eski bir süper savaş kahramanı olan Edward Morgan Blake’in öldürülmesinin ardından diğer kahramanları tehlikeden korumak için çabalayan Rorschach’in çabalarını konu alır.

Das Leben der Anderen (Başkalarının Hayatı)

Das Leben der Anderen

Film Berlin Duvarı’nın ikiye bölünmesinden sonra Doğu Almanya’da geçmektedir. Film Honecker rejiminin meşrutiyetini devam ettirmek için çabalayan Yüzbaşı Gerd Wiesler’in hikayesini konu alır.

The Third Man (Üçüncü Adam)

The Third Man

İngilterenin en önemli filmlerinden birisi olarak kabul edilen yapımda Amerikalı roman yazarı Holly Martins’in, eski arkadaşı Harry Lime’in isteği üzerine savaş sonrası Viyana’sına gelmesi ve hemen ardından  arkadaşının bir trafik kazasında öldüğünü öğrenmesiyle gelişen olayları anlatır.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir Yorum

  1. Gerçekten güzel liste ?? tom hanksın oynadığı köprü filmininde olmasını beklerdim ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu