Sinema

En iyi Mafya Filmleri Top 5

Lafmacun okurlarına muhteşem 5 film tavsiyesi. Eğer ki sizde izleyecek kült film tarzında mafya filmleri arıyorsanız bu makalemizi sizin için hazırladık.

istanbul temizlik şirketi

Lafmacun okurlarına muhteşem 5 film tavsiyesi. Eğer ki sizde izleyecek kült film tarzında mafya filmleri arıyorsanız bu makalemizi sizin için hazırladık. Dünya devi olarak gösterilen oyuncuların rol aldığı bu filmleri izlemeden hayatınıza devam etmeyin deriz.

En iyi mafya filmleri

Köstebek

Bazı gerçek konulara değinmesi ile tüm sinema sektörünün dikkatini çeken filmde bir ajanın tüm bir çeteyi çökertmesini izlemekteyiz. Johnny Depp‘in canlandırdığı bu ajan ilk zamanlar tamamen işini yapma girişiminde iken bir anda çeteden yana bir tavır sergilemeye başlar. Al Pacino‘nun yardımı ile çeteye girmeyi başaran bu Ajan ileriki zamanlarda kendini ortaya çıkartacak bazı şeyler yapmış olsa da Al Pacino bunları görmezden gelecektir. İzleyenleri doğal oyunculukları ile mest eden bu dev iki oyuncu bakalım sizi de etkileyebilecek midir?

Carlito’nun Yolu

Mafya filmlerinin neredeyse vazgeçilmez ismi olarak görülen Al Pacino’yu bu filmde de başrolde seyretmekteyiz. Hafif dram kokusu ile film adeta bir çete liderinin efsanevi savaşını anlatmaktadır. Film gerek puanı ile gerekse karakterleri canlandıran oyuncuları ile bizden de 10 üzerinden 9 almayı başarmıştır.

Bir Zamanlar Amerika

Robert De Niro‘nun başrollüğündeki bu film küçük bir çocuğun nasıl çete lideri olduğunu anlatan efsanevi filmlerden birisidir. Bir çete kuran bu küçük çocuk zaman geçtikçe bu çetesini ilerleterek çok farklı yerlere gelecektir. David Aaaronson adındaki karakterin tam bir hayatını anlatan filmde dağılan çocukluk çetesinin tekrar bir araya gelmesini efsanevi bir şekilde izleyeceksiniz.

Scarface

Belki de gelmiş geçmiş en doğal oyunculuğun nüksettiği bu film unutulmaz filmlerin en başında yer almaktadır. Bir sicilyalı’nın kokain devi olmasını anlatan filmde herkese rest vermesiyle deli kimliğini ortaya çıkartan Tony Montana yani baş rol karakterimiz. Hedefleri uğruna herşeyini kaybedecek hale gelecektir. Bir yerden sonra sarpa saran bu işler artık ona zarar vermeye başlar. Son sahnesi ile de izleyiciyi büyüleyen film tüm film boyunca izleyiciyi kendisine çekmeyi başarmaktadır.

The Godfather ( Baba Serisi )

Gelmiş geçmiş en iyi mafya filmleri arasında yer alan bu film Mario Puzo’nun aynı isimli kitabından uyarlanılmıştır. Beyaz perdeye Marlon Brando‘nun efsanevi oyunculuğu ile geçiş yapan bu eser öylesine gerçekçi yapılmıştır ki. Eğer ki kitabı okumak istiyorsanız önce filmi izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü yazılan karakterleri tasvir etmede size büyük avantaj sağlayacaktır. Vito Carleone’nin hayatını anlatan bu filmde babanın rahatsızlanması ile ailenin nelere yaşayacağını görmekteyiz. Filmin diğer serilerinde ise ailenin nasıl oluştuğunu ve ilk filmden sonraki halini seyredeceğiz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu