ListelerYeme - İçme

En İyi Alternatif 10 Aperatif Yiyecek

1. Yumurta

Yumurta

Çalışanbir insansanız veya öğrenciyseniz yumurta hayat kurtarıcınızdır. Omlet,haşlama, tereyağında yumurta kırması anında hazırlayabileceğiniz ve açlığınızıgiderebileceğiniz yemekler arasındadır.

2. Makarna

Makarna

Makarna ekleyebileceğiniz basit soslar ile birlikte oldukça lezzetli olabilir. Çok hızlı bir şekilde yapabileceğimiz için aperatif yemeklerin ilk içerisinde yer alması oldukça uygundur.

https://eyemektarifi.com/makarna-tarifleri/kremali-mantarli-makarna-tarifi

3. Kahvaltı

Kahvaltı

Sadece sabah kahvaltı yapılmaz. Çok acıktıysanız günün her öğününde kahvaltı hazırlayıp yiyebilirsiniz.

Kahvaltı tarifleri

4. Krep

Krep

Yapılması çok kolay ve saatlerinizi almayacak aperatif bir yemektir. Yumurta-süt ve un çırpıp teflon tavada dakikalar içinde yapıp, yiyebilir ve açlığınızı giderebilirsiniz.

5. Çorbalar

Çorbalar

Bir çorbanın yapılması sizin yarım saatinizi alır. Yapıldığında mis gibi kokusuyla içinizi ısıtır. Dışarıdan yemek söylemektense evinizde çorbanızı kendiniz yapıp, gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. 

Bir birinden lezzetli çorba tarifleri sitemizde yer almaktadır.

6. Köfte

Köfte

Evde köfte yapmak çok kolaydır. Evinizde kıymanız varsa, bayat ekmeğinizle birlikte baharatlarını katıp, karıştırıp, ister tavada, ister fırında çok kısa sürede yapıp yiyebilirsiniz.

https://eyemektarifi.com/category/kofte-tarifleri/

7. Yumurtalı Ekmek

Yumurtalı Ekmek

Aperatif bir yemektir. Evinizde bulunan ekmeklerden ve yumurtadan dakikalar içinde nefis bir tat çıkarabilirsiniz. Çocukluğumuzun en lüks yiyecekleri arasında olan yumurtalı ekmeğin halen gözde bir yemek olduğunu hepimiz biliriz.

8. Menemen

Menemen

Her ne kadar öğrenciler daha çok yapsa da zamanımız kısıtlı ise evimizde çok da rahat menemen yapabiliriz. Yumurtadan vazgeçmeyenler için güzel bir yemektir.

9. Patatesli Omlet

Patatesli Omlet

Patatesli omlet yemeyenler için gerçekten tavsiye edilir. Evimizde bulunan patatesler ve yumurtadan yapılır tadı gerçekten harikadır.

10. Patates

Patates

Evimizde eksik olmayan patateslerin her türlü yemeği yapılır. Kolay ve lezzetli tatlar olur. Kızartabiliriz, ya da haşlayıp patates salatası da yapabiliriz. Her ikisi de zamanımızı almayacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu