Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

En İyi 4 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Mobil cihazlar için Android en iyi fotoğraf düzenleme programı listesini hazırladım. Bu listeye göz atarak sizler de artık kolayca bu tarz akılda kalıcı güzel resimler elde edebilirsiniz.

Profesyonel görünen harika fotoğrafları kim istemez ki? Mobil cihazlar için Android en iyi fotoğraf düzenleme programı listesini hazırladım. Bu listeye göz atarak sizler de artık kolayca bu tarz akılda kalıcı güzel resimler elde edebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafların düzgün görünmemesi canınızı mı sıkıyor? Bazen parlaklığını, kontrastını veya sayfa yönünü (oryantasyon) beğenmeyebilirsiniz. Belki de fotoğrafı daha dikkat çekici ve cazip yapmak için bazı şeyler eklemek istiyor olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

İşte böyle durumlarda fotoğraf düzenleyiciler yardıma koşuyor. Bunlar pek çok özellik sunuyor ve hafif bir masaüstü fotoğraf düzenleyici ile denk bir kapasiteye sahiptirler.

Pek çok sosyal medya uygulaması zaten içerisinde gömülü bir resim düzenleme aracına sahip. Fakat eğer canlı özelleştirmeler istiyorsanız, bu yazıda paylaştığım en iyi Android resim düzenleme programı listesine göz atmanızı tavsiye ederim.

Not: Bu liste önem sırasına göre değil, karışık sırada dizildi. Her birinin özelliğini iyice okuyarak kendi ihtiyacınızı en iyi karşılayacak olan programı yüklemenizi tavsiye ederim.

En Kaliteli Android Fotoğraf Düzenleme Programı Hangisi?

Photoshop Express

Photoshop Express

En iyi Android fotoğraf düzenleme programı listemizin zirvesinde Adobe Photoshop Express yer alıyor. Basit ve minimal arayüzüyle, Adobe Photoshop Express sayesinde Android telefonlarda hızlı, güçlü ve kolay resim düzenleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kırpma, düzleştirme, döndürme ve fotoğrafı ters yüz etme gibi temel özelliklerin yanı sıra, tek dokunuşla filtre ekleme, tek dokunuşla efekt verme, tek dokunuşla renk değiştirme, tek dokunuşla fotoğrafa çerçeve ekleme ve tek dokunuşla otomatik fotoğraf onarma (düzeltme) gibi harika özelliklere sahiptir.

Ayrıca panorama fotoğrafları işlemek için Image Rendering Engine gibi gelişmiş özellikleri mevcuttur. Mesela Gürültü Giderici özelliği sayesinde geceleri çekilen resimlerdeki istenmeyen parazit ve lekeleri yok edebilir.

Adobe Photoshop Express programını ücretsiz yükleyebilirsiniz ve içerisinde hiçbir reklamla karşılaşmazsınız. Ayrıca fotoğrafları Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarında paylaşma imkanı sunuyor.

PicsArt Photo Studio

PicsArt Photo Studio

100 milyondan fazla indirildiği için PicsArt dünyanın en iyi Android fotoğraf düzenleme programı listemizde ikinci sırayı almayı başardı.

Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni tamamen fotoğraf düzenlemek için sunduğu çok sayıda kişiselleştirme seçeneğinden kaynaklanır. Ayrıca içinde gömülü bir kamera özelliği ve sosyal medyada paylaşma özelliği ile birlikte gelir.

PicsArt uygulamasının diğer özellikleri arasında kolaj, çizim, çerçeveler, rozetler ve benzeri ekstra şeyleri sayabiliriz.

PicsArt ücretsizdir, uygulama içi satın alım teklifleri sunar ve içerisindeki bazı reklamlara katlanmak zorunda bırakır.

PhotoDirector

PhotoDirector

PhotoDirector çok amaçlı bir tür resim düzenleyicidir. Şık ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde içindeki araçları kullanarak hızlı bir biçimde fotoğrafların renklerini ve tonunu ayarlayabilirsiniz.

PhotoDirector programının içindeki kamera aracını kullanarak henüz fotoğrafı çekerken aynı anda canlı fotoğraf efektleri uygulayabilirsiniz. Ardından fotoğrafı düzenleyip çabucak Faceook ve diğer sosyal medya sitelerinde paylaşma imkanı sunar.

Bunların yanı sıra, PhotoDirector programı sayesinde fotoğraftaki istenmeyen kişileri ve nesneleri (eşyaları) çıkartabilir yani silerek yok edebilirsiniz. Bu işlemi Content-Aware Removal Tool adlı düzenleme aracıyla kolayca yapabilirsiniz.

PhotoDirector ücretsizdir ama içerisinde reklamlar gösterir ve uygulama içi satın alım teklifleri sunar.

Snapseed

Snapseed

Snapseed sahip olduğu çok sayıda güzel özelliği sayesinde en iyi Android fotoğraf düzenleme programı listemizin son sırasında yer bulmayı başarıyor. Üstelik ücretsizdir ve uygulamanın içerisinde hiçbir reklam göstermez.

Snapseed uygulamasının kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolayca kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ekrana dokunmak ve beğendiğiniz bir dosyayı açmaktan ibaret.

Snapseed programının fotoğrafları güzelleştirmek için çok farklı türde filtreleri bulunuyor. Bunlara ek olarak 28 farklı çeşitte düzenleme aracına sahip. Düzenleme işlemini bitirince kolayca kaydedebilir ve dilerseniz tek dokunuşla sosyal medyada arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu