Yaşam - insan

En İyi 10 Dağ Bisikleti Markası

Siz değerli arkadaşlar için en iyi dağ bisikleti markası nedir onu araştırdık ve en iyi dağ bisikleti markalarını size sunuyoruz.

10) Kona dağ bisikleti

Kona dağ bisikleti

95’ten beri dağ bisikletlerine bindim ve ilk gerçek bisikletim Kona Cinder Cone’du. O zamandan beri bisiklet sürdüm ve diğer markalarla etkilendikten sonra Kona’ya döndüm. Aradaki fark, Kona’nın tüm bisikletlerinin geometrisi konusunda çok dikkatli olması ve çoğu zaman bir alt uç bisikleti arasındaki en büyük fark ve üst uç komponentler, ancak bisikletin geri kalan kısmı aynı. Bu inanılmaz bir değer yaratıyor. Trek ve Dev gibi büyük ırklar alçakta bok bisiklet yapıyorlar ve .. Onları ne kadar yükseltmeye çalışıyor olursanız olun .. Her zaman bok bisikletleri olacaklar. Kona ile öyle değil. 800 $ ‘lık bir bisiklete binebilir ve sürücü treni ve çatalını değiştirebilir ve $ 1300 yarışa hazır bisikletle aynı bisiklete sahip olabilirsiniz.

 

9) Merida dağ bisikleti

Merida dağ bisikleti

2014’ten itibaren Merida dağ bisikletleri büyük marka Markalarından daha iyi değilse de iyi. Birçok farklı markaya sahibim ve Merida şimdi kişisel favorimdir. Paranız için elde ettiğiniz kalite ve performans, karşılaştırmanın ötesinde. Büyük bir bisiklet istiyorsanız, bir merida satın alın. Bir marka snobu iseniz, daha fazla para ve düşük kaliteli bileşenler için başka bir şey satın alın.

 

8) Yeti dağ bisikleti

Yeti dağ bisikleti

2 Yeti motosikletim var, Big Top 29er sert kuyruk ve bir ASR all carbon 29er tam süspansiyon var. Mtn motosikletlerini yaklaşık 20 yıldır basmıştım ve bu listede adı geçen diğer markalardan birçoğuna sahibim. Bisiklet dergisi incelemelerini okuyun, Yeti genellikle en iyi seçimdir. Diğer markalar her türlü bisiklet yapıyor ancak Yeti SADECE mtn motosikleti yapıyor. Eğer bir Yeti göze alıyorsa, pişman olmayacaksınız.

 

7) Scott bisiklet

Scott bisiklet

Büyük bisikletler, güvenilir, iyi yapılmış ve en ince ayrıntısına kadar detaylandırılmış.
Yollardan, çocuklar, kadınlar, dh, tüm dağ, iz, xc ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir kaç çeşit arasından seçim yapmak için çok geniş menzil.
Tamamen tavsiye ve özel

6) GT bisiklet

GT bisiklet

1993 sonlarından bu yana 3 GT dağ bisikleti sahibiyim. Bunların her birinin çerçeveleri muhteşemdi ve asla bir zamanlar beni hayal kırıklığına uğratmadılar.  Gerektiğinde ve tercihime göre bileşenleri değiştirdim ve yükselttim. Kısa bir süre önce 2001 GT idrive modelini tam bir yeniden inşa ettim, bu da sadece parçalanamadım. Bana bu kadar uzun süre iyi hizmet etmesi, bu markanın kalitesinin kanıtı olabilir.

 

5) Santa Cruz bisiklet

Santa Cruz bisiklet

Bu bisiklet bir BEAST! Onunla tırmanabilir, onunla yolculuk edebilirim, yokuş aşağı kayalıklarda inanılmaz. Ayrıca yolda sürmek için en iyi dağ bisikletlerinden biri

 

4) Cannondale dağ bisikleti

Cannondale dağ bisikleti

Cannondale SL3’ü kullanıyorum.

Bisikletimi seviyorum, vites değiştirme zahmetsizdir. En iyi yanı, bu kadar düşük maliyetle Sram X5’in iki vitesini çıkarmanız.M + 39

Tetikleyici-1 (29r). Verimli dağcı ve yumuşak DH binici; hepsi kollardaki bir geçiş düğmesiyle ve Lefty’nin üst kısmında bir düğme ile itilir. Buna ek olarak, bir tırmanışla koltuk pozisyonunu tam uzantıdan bir düğmeye basarak ‘ön ve arka tekerlek arasındaki aşağıya’ değiştirebilir; Alçak ağırlık merkezi anlamında.
‘Eşek yılları’ için Cannondale Super-V Süspansiyonuyla başladım. Tüm alüminyum ve büyük bisiklet zamanı geldi; AKA – Old Faithful.

 

3) Specialized dağ bisikleti

Specialized dağ bisikleti

7 yaşımdan beri uzmanlaşmışım! Sıcak kayaçtan kaya tepesine başka bir kaya tepsisine, sadece büyüdükçe ve pervasızca hareket ederken tüm kötüye kullanımları ve çökerlerini aldılar, sonunda nihayetinde tam bir süspansiyon atlama atlayışı aldım ve o zaman atım başladığında! 7. sınıftan üniversitedeki birinci sınıfa kadar kesip atmamı tamamen engelledim! Ve hiçbir şey kırılmadı! Sadece yola devam ettim, parkurlara egemen oluyorum. İşte bu sırada özel bisikletlerin kurşun geçirmez olduğunu fark ettim. Şimdi bir Pitch profesyonelindeyim ve 2011 Enduro’nun yanısıra üzerinde bulunduğum en iyi bisiklet de (kısa süre içinde haha ​​almaya çalışırken) Arkadaşlarımın Santa Cruz, Yeti, Dev ve Trek’i var ama benim uzmanlaşmışım bunu beğeniyor daha iyi tırmanıyor ve bir şampiyon gibi iniyor! Hala ayak uyduramıyor;) Uzman bisiklet kasalarının mühendisliğinin nasıl yapılacağını biliyor! Orada’ Birçok insan onlara sahip olmak ve onları sevmek için bir sebep. Özel motosikletleri sevmeyenler muhtemelen bir tane bile almadı.M

1991’de ilk dağ bisikletimi aldım, süspansiyonu olmayan özel kaya fısıtı. Bisiklete bir sürü mikrofon yerleştir. 2010’da tamamen askıya alınarak uzmanlaşmış bir seçkinlere dönüştü. WOW What a Vahiy. tam bir süspansiyon bisikletine on yıl önce yükseltilmiş olmalıdır. Binicilik konumu daha dik ve ben daha az yorgunluk ile parkurları daha hızlı aşağı iniyorum. Bisikletle binlerce kilometre yol tuttun sadece kırık bir konuşma yaptım. Asla beni zorlu bırakmadı. Sadece bir daire! Bir taşı çok zorla vurdu. Başka bir uzman satın alıp oğlum için bir tane öneririm. Bu arada, yeni 29ers’ı herkes sever mi? Birine bindim ve çok eğlenceli değil mi? Daha hızlı ama izi kopmuş hissediyorum. Beni bisikletin önüne götürecek kayaların üstünde dönecektir.

 

2) Trek bisiklet

Trek bisiklet

Ben bu iki markayla uzmanlaşmış ve trek, her ikisi de mükemmel bir tecrübeye sahibim. Öncelikle kendime ait bir uzmanım ve bu da bana yumuşak bir sürüş sunuyor. Fakat, 1 yil 4 mos ve 8 gün kullandiktan sonra, özel bedenimin taban bölümünün küçük bir çatlak bulunduğunu ve bunun benim için iyi olmadığını fark ettim. Sonra uzmanlaşmış bedenimi değiştirmek için yenisini almayı planladım, iki marka trek ve bianchi’yi seçtim. Kalitesinin yüksek olduğu mağazanın sahibine sorun. Her iki bedenin de ağırlık açısından iyi kaliteye sahip olduğunu söyledi. Bianchi, çamurda bisiklet gibi. Trek iyi bir performansa ve yüksek kaliteye sahipken. Hiç şüphe yok ki ben trek 6500’u seçtim. Ve trek’imi seçtiğim için hiç pişman değilim, şimdi de 2 yıl ve 22gündür kullanıyorum.

Teşekkürler trek bisiklet şirketi, tüm dünyadaki en saygın şirket sizsiniz …

 

1) Giant dağ bisikleti

Giant dağ bisikleti

En iyi dağ bisikletleri listemizin 1. sırasında Giant dağ bisikleti var. Oldukça pahalı olmasına karşın oldukça kusursuz ve rahattır. Bu bisiklet harika bir mühendisliğe sahip en engebelli dağ yollarında bile kusursuz bir performans sergiliyor dağ bisikleti almayı düşünenlere tavsiyemdir. Ama bunun diğer bisikletlere oranla çok pahalı olduğunu unutmamak gerek.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu