İlginç BilgilerListeler

En Gereksiz 10 Dünya Rekoru

1. En uzun mohawk saç rekoru

En uzun mohawk saç rekoru

Japon moda tasarımcısı olan Kazuhiro Watanabe 15 yaşından beri saçlarını uzatıyormuş ve bu saçları mohawk modelinde yapıyor. Tabi 15 yılın sonunda bir rekor olmalı diye düşünmüş ve 113.5 cm uzunluğundaki saçıyla rekorlar kitabına baş vurup bu rekorun sahibi olmuş. Böyle rekor mu olur?

İlgili Makaleler

2. En çok ses çıkartan penis rekoru

En çok ses çıkartan penis rekoru

Tamam başlığı okuyunca bu böcek ne alaka diyeceksiniz ama hemen aklınıza cinsellik gelmesin. Böcek küçük ama sesi büyük :). Avrupa’da görülen Micronecta Scholtzi isimli su böceği penisi ile tam 99.2 desibel yüksekliğinde ses çıkartma yeteneğine sahip. 

Şöylede diyebiliriz tek başına bir orkestra kadar yüksek ses çıkartıyor.

3. Yerden en yüksekte tel üzerinde yürüme rekoru

Yerden en yüksekte tel üzerinde yürüme rekoru

24 yaşındaki  Samet Hasan’ın gerçek mesleği dublör ve arada adrenalin içeren etkinliklerde yapıyor. Rekorlar kitabına girmeyi kafasına koyunca ip üstünde yürümeye başlamış. 2009 yılında 3 cm çapında bir tel üzerinde 2300 metre yükseklikte yürüyerek dünya rekorunun sahibi oluyor. 

4. En uzun tırnaklı insan rekoru

En uzun tırnaklı insan rekoru

Belkide dünyanın en çirkin görünen rekoru bu olabilir. Chris “The Dutchess” Walton isimli kadın nereden aklına geldiyse tam 18 yıldır hiç tırnaklarını kesmemiş. 2011 yılında rekorlar kitabına başvurduğunda sağ el tırnağı 2.9 metre sol el tırnağı ise 3.1 metre uzunluğundaymış. 

Kadına dikkatli bakınca aklınıza ünlü bir isim geliyor olabilir ama ben yazmayacağım o ismi. :)

5. En uzun Küba purosu rekoru

En uzun Küba purosu rekoru

Resimden korkmayın o sadece biraz fazla uzun yapılmış Küba purosu. Dünyanın en ünlü puro markalarının başında gelen Jose Castelar Cairo kendisine ait olan en uzun puro rekorunu biraz daha geliştirerek 82 metre uzunluğunda bir puro yapmış.

Bunu yapmış ama önemli olan bunu içebilecek mi:) Böyle rekor mu olur be.

6. Baş ile klozet kapağı kırma rekoru

Baş ile klozet kapağı kırma rekoru

Kevin Shelly adındaki bu boş adam bu işe nasıl başladı kesinlikle bilinmez ama kendine çok kötü bir hobi bulmuş. Kafasıyla klozet kapağı kıran adam 2008 yılındaki rekor denemesinde 1 dakika içerisinde 46 klozet kapağı kırarak bu rekorun sahibi olmuş. 

Bu rekorun eski sahibi var mı? varsa şimdi ne düşünüyor acaba.

7. Vücutta en çok kaşık tutan insan

Vücutta en çok kaşık tutan insan

Bazı insanlarda görülen diğerlerine göre daha fazla manyetik çekim gücü olma özelliğini iyi değerlendiren Etibar Elchiyev bunu bir rekora dönüştürmüş. Vücudunda aynı anda 50 kaşığı tutabilen adam şimdilik bu rekorun sahibi. 

Oldukça az rakibi vardır kesin.

8. En uzun kirpikli köpek rekoru

En uzun kirpikli köpek rekoru

Bu rekoru görene kadar bu köpeklerde kirpik olduğundan bile haberdar olmayan milyonlarca insan vardır. Avustralya’da yaşayan Labradoodle cinsindeki Ranmaru isimli bu sevimli köpeğin kirpikleri 16.99 cm uzunluğuyla rekorlar kitabında yerini almış.

Fotoğrafa iyi bakın kirpikleri görebiliyor musunuz?

9. Vücutta en çok arı bulundurma rekoru

Vücutta en çok arı bulundurma rekoru

Eskiler söylerlerdi arı sokması romatizmaya iyi gelir diye birde arılar bir araya geldiklerinde oldukça fazla ısı yayarlarmış. 

Bu gereksiz bilgileri verdikten sonra şimdi She Ping adındaki adamın gereksiz ve riskli rekorunu görelim. 2012 yılında üzerinde 331 bin adet arı bulunduran adam rekorlar kitabına girmeyi başarıyor. Dua etsin arılar gaza gelip sokmamışlar adamı.

10. Paletle 100 metre koşma rekoru

Paletle 100 metre koşma rekoru

Ben daha paletle düz yürüyerek denize bile gidemiyorum neredeyse ama Maren Zonker isimli bu kardeşimiz paletleri ayağına takmış bir de 100 metreyi 22.35 saniyede koşarak dünya rekoru kırmış. Kendisini tebrik ederiz, acaba paletlerle nasıl yüzüyor o da akılma takılmadı değil yani.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu