Faydalı BilgilerSağlıkYaşam - insan

En etkili kırışıklık maskeleri nelerdir?

Özellikle kadınların cilt bakımı konusundaki hassasiyeti ve yaş ilerledikçe kabusa dönüşen ciltteki kırışıklıklar için doğal çözümler trendde. Öncelikle göz çevresinde başlayan kırışıklıklar yaş ilerledikçe tüm yüzde görülmeye başlıyor. Yaşımızı ele veren çizgilerimizi cildimize iyi bakarak kontrol altına alabiliriz. Öncelikle iyi bir cilt temizliği ve tonikleme şart, akabinde evde kendi uyguladığımız maskeler ile daha güzel bir cilt bizi bekliyor.

Tabi ki cildi hem içeriden hemde dışarıdan desteklemek gerekiyor, sağlığımıza dikkat edip düzenli beslenme ve egzersiz programları ile kırışıklıkların oluşmasına karşı savaş açabilirsiniz. Sağlıksız ve hareketsiz bir yaşam hem içten hem dıştan kendisini gösterir, çeşitli hastalıklar başgösterirken görüntümüzün de kötüleşmesine yol açar. Başlı başına yaşama tarzı ve özellikle yeme alışkanlıklarımızı değiştirmek bize iyi gelebilir. Özellikle alkol ve tütün ürünü gibi kötü alışkanlıklar cilt güzelliğimizi etkilediği gibi sağlığımızı da tehdit eder.

Hayat kalitemizi artırarak işe başlayabiliriz, iyi bir uyku, sağlıklı besinler, yeterli ve dengeli beslenme gün içerisinde daha enerjik ve pozitif olmamızı sağlar. Ayrıca özellikle açık havada yapacağımız spor aktiviteleri bizim canlanmamıza ve mutluluk hormonumuzun artmasına neden olacaktır.

Tüm bunlar sonrasında cildimize uygulayacağımız ve evde kolaylıkla hazırlayabileceğimiz maskeler ile kırışıklıklara meydan okuyabiliriz.

PATATES NİŞASTASI İLE KIRIŞIKLIK MASKESİ TARİFİ

Porselen gibi bir cilde sahip olabilmek için patatesin beyazlatıcı ve onarıcı etkisini kullanmak elimizde. Patatesin beyazlatıcı etkisini türk kahvesinin canlandırıcı etkisi ile buluşturarak harika bir maske yapıyoruz.

Malzemeler;
1 yemek kaşığı patates nişastası,

1 çay kaşığı türk kahvesi,

yarım bardak içme suyu

Yapılışı;
Sadece 3 malzemeden oluşan maskemizi ocakta kısık ateşte hızlı bir şekilde karıştırarak hazırlayabiliriz. Ilıdıktan sonra temizlediğiniz cildinize sürün 20-25 dakika sonra cildinizden ovarak durulayın. Farkı hissedeceksiniz. Haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu