EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerListelerTV Yayınları

En Çok İzlenen Netflix Dizileri

1. Black Mirror / IMDb: 8.9

Black Mirror / IMDb: 8.9

İlk iki sezon, üçüncü sezonda Netflix’in bomba transferi olan bilim kurgu dizisi Black Mirror olan British Channel 4’te yayınlandı. Her bölüm bağımsız bölümlerden oluşuyor, Siyah Ayna, film zevkleri üç bölümden oluşuyor. Bilim kurgu antolojisi olarak sunulabilecek olan dizi, en çekici icatları ve insanlığın en karanlık içgüdülerinin karşı karşıya geldiği karmaşık ve ileri teknolojiyle dolu yakın bir geleceği ele alıyor. Genellikle edebi eserleri televizyona uyarlamak için kullanılıyoruz, ancak Black Mirror bu konuyla ilgili bir dizi kitap ezber bozuyor. Buradaki rehberdeki kitap listemize buradan ulaşabilirsiniz.

2. 13 Reason Why / IMDb: 8.6

13 Reason Why / IMDb: 8.6

Netflix için 2017’nin en önemli prodüksiyonlarından biri olan bu gençlik draması, Mart ayının sonunda yayın yapmaya başladı ve diğer Netflix orijinal serileri gibi en çok üretilen prodüksiyonlar arasında yerini aldı. Selena Gomez önerisini ilk gündemde aldığında 13 Nedeni Ölümü için yayınlanan bir dizi romana dayanan 13 Neden serisinin filme alınması amaçlandı. Fakat daha sonra, proje bir dizi haline geldiğinde; Rol oynadığı düşünülen Selena Gomez, projenin yapımcılarından biri olarak devam etti. İzlemek için çok sebep bulduk. Genç bir kızın, intihar nedenlerini anlatan, adım adım bıraktığı notalarla ilgili notları, gerilen seri kesinlikle bakılması gerekiyor.

3. House of Cards / IMDb: 9.0

House of Cards / IMDb: 9.0

Francis Underwood (Kevin Spacey) ABD politikasındaki en deneyimli ve hevesli politikacılardan biridir. Beyaz Saray’ın tüm karanlık sırlarına sahip olan Frank Underwood’a başkasının pozisyonu verildiğinde, Dışişleri Bakanlığı gözlerini koyulaştırır ve gözünü üste bırakır. Hak yenilgiye uğradı ve şimdi yapabileceği her şey de geçerli. Bu yolda, en büyük yardımcıları en azından karısı Clara ve patronu gibi kendi elleriyle emilmeden Doug Stamper olacak ve ellerini kirletme konusunda hiçbir hüneri yoktur. House of Cards serisinin en unutulmaz hatları listemizde mevcuttur.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu