Elon Musk ‘Dünyanın En Zengini’ Unvanını Kaptırdı!

Elon Musk, Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos’tan devraldığı bu unvanı kısa süreliğine de olsa kaptırmış oldu.

Elon Musk ‘Dünyanın En Zengini’ Unvanını Kaybetti!

Integrated Whale Media Investments’in sahibi olduğu bir Amerikan iş dünyası dergisi Forbes, Tesla ve Space X gibi dev şirketlerin sahibi olan ABD’li milyarder Elon Musk’ın kısa süreliğine de olsa dünyanın en zengin insanı unvanını kısa süreliğine kaybettiğini duyurdu. Eylül 2021 yılının Eylül ayından beri Forbes listesinde ilk sırayı elinde tutan iş adamı Musk’ın net serveti 185,7 milyar dolar. Elon Musk, Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos’tan devraldığı bu unvanı kısa süreliğine de olsa kaptırmış oldu. Elon Musk’ın bu yılın başlarında Twitter’ı satın almayı teklif etmesinden ve satın alırken 44 milyar dolar ödemesinden sonra Tesla hisseleri düşüşe geçmişti ve o yandan bu yana yüzde 47’den fazla değer kaybetti.

 

Zirveye Sadece 20 Dakika Sahip Çıkabildi!

İş adamı Elon Musk‘ın ardından zirveye Bernard Arnault yerleşti. Lüks tüketim markası Louis Vuitton’ın çatı şirketi LVMH’nin CEO’su olan Bernard Arnault ve ailesi 185,3 milyar dolarlık servete sahip. Net serveti 185,3 milyar dolar olan Bernard Arnault dünyanın en zengini unvanına sadece 20 dakika sahip olabildi. 20 dakika sonra yeniden listenin zirvesine net serveti 185,7 milyar dolar olan Elon Musk oturdu. Forbes’ten yapılan değerlendirme sonucunda, “İki milyarderin serveti neredeyse aynı. Sadece birkaç yüz milyon dolar fark var. Bu yüzden Forbes’un dünyanın en zenginleri sıralamasında yer değiştirmeye devam etmeleri şaşırtıcı olmayacak” dedi.

Elon Musk

Bernard Arnault Kimdir?

20 dakika da olsa dünyanın en zengini unvanını alan Bernard Arnault, 1949 yılının 5 Mart günü Fransa’da doğdu. Arnault, Bir zamanlar François Hollande’ın Fransa başkanı seçilen Arnault, daha sonra 2012 yılının Ağustos ayında Belçika vatandaşlığına başvurdu. Ülkedeki vergi oranlarında yaşanan atışın gündeme gelmesi üzerine yaşanan bu gelişmeden sonra Arnault’nun Belçika’daki daha avantajlı vergi mevzuatından yararlanmak için grup şirketlerine ait 4,1 milyar Euro aktifi bu ülkeye aktardığı duyuruldu. Arnault’un kızı Delphine Arnault LVMH başkan yardımcısıdır. Arnault, kendi ürünlerinin taklitlerini sattığı için eBay şirketine 2008 yılında dava açtı. 2008 yılının haziran ayında ise 61 milyon dolarlık bir tazminat kazanmış oldu.

Bernard Arnault

Bernard Arnault’un Sahip Olduğu Lüks Markalar

Bernard Arnault, aralarında lüks marka devleri Christian Dior, Louis Vuitton, Sephora, Hennessy, Dom Perignon, Fendi, Donna Karan, Givenchy, Zenith, Moet et Chandon, Guerlain ve TAG Heuer gibi markaların olduğu 60’a yakın markanın sahibidir. Arnault ayrıca sanat açık artırma şirketi olan Phillips de Pury & Company’nin de sahibidir. Arnault, 1989’da LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton)’nin CEO’su ve yönetim kurulu başkanı oldu. Hatta aynı dönemde ünlü Fransız perakende şirketi Carrefour’un da hissedarı oldu.

Listede Jeff Bezos Dördüncü Sırada Yer Aldı

Forbes’in yayınladığı dünyanın en zenginleri listesinde üçüncü sırada ise 135,6 milyar dolarlık servetiyle Hint milyarder Gautam Adani yer aldı. Dördüncü sırada Amazon’un kurucusu Jeff Bezos vardı. Bezos, 111,8 milyar dolarlık servete sahip.

 

Daha fazlası için tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Exit mobile version