Sağlık

Elma Sirkesi Maskesi

Genel olarak yüzümüzde ki siyah noktalar bizi haddinden fazla rahatsız eder. Siyah noktalar bazı insanlarda burun bölgesinde bulunurken, bazılarında ise; çene ve yüzün tamamında bulunur. Siyah nokta genel olarak, yağ ve kir gibi bakterilerin yüzde birikmesiyle oluşur. Bu nedenle siyah noktaları sadece sıkma yöntemiyle yok etmek imkansızdır. Siyah noktalardan kurtulmanın en iyi çözüm yolu ise; Elma sirkesi maskesidir. Birçok soruna çözüm yolu olan elma sirkesi, cilt bakımı konusunda da oldukça etkili bir yöntemdir. Siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeye ilk olarak sıcak bir havlu tutuyoruz.

Dolayısıyla bu sayede yüzünüzün terlemesini sağlamalısınız. Daha sonra cildinizi temizleyin ve yıkayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize masaj yaparak elma sirkesini uygulayın. Yarım saat kadar elma sirkesi maskesini cildinizde bekletin. Bu kadar basit ve kolay bir uygulama sayesinde zamanla siyah noktaların yok olduğunu göreceksiniz.

Bu tarifi haftada 4 gün düzenli uyguladığınız taktirde cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Elma sirkesi maskesi çok bilinen bir cilt bakımı yöntemi değildir. Fakat doğal olduğu için denenerek etkili bir maske türü olduğu kanıtlanmıştır. Dolayısıyla hiç bilmediğiniz bir markanın ürününü kullanmak yerine elma sirkesi gibi doğal maske yöntemlerini kullanırsanız cildiniz için risk almamış olursunuz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu