HaberlerListeler

Electronic Arts 350 çalışanı işten çıkarmaya hazırlanıyor

Şirket Zor Durumda

Dünyaca ünlü EA şirketi son dönemde beklenen performansta satışlar gerçekleştiremediği gerekçesiyle maddi zorluklar çekmekte. Bu doğrultuda da şirketin CEO’su Andrew Welson’un yapmış olduğu açıklamaya göre şirket bünyesinde çalışmakta olan 350 kişi ile yollar ayrılacak. Şirkete ait resmi internet sitesinden duyurulan açıklamada EA firması olarak zor günlerden geçildiği ve bu konuda anlayış bekledikleri belirtildi.

Şirkette yolların ayrıldığı çalışanların hiçbir ödemesi aksatılmayacak. Çalışanların o güne kadar hak ettiği tüm gelirlerin kendilerine en kısa sürede verilmesi bekleniyor. Bu şekilde hiçbir çalışanın zor durumda sokulmaması için elinden geleni yapan şirket, diğer çalışanlarına maaşlarını düzenli olarak verebilmek için de yeni pazarlama teknikleri üzerinde yoğunlaşmış durumda.

CEO Andrew Welson: “Böyle Bir Kararı Vermek Çok Zor”

EA bünyesinde çalışan toplamda 9000 kişi olduğunu belirten CEO Andrew Welson, her çalışan için ayrı bir özen gösterdiklerini ve kimseyi mağdur etmek istemediklerini belirtti. Bu doğrultuda ellerinden gelen her şeyi yapacağını açıklayan şirket, ilerleyen dönemde köklü değişikliklere gideceklerini duyurdu.

Yakın bir dönemde benzer oyun firmaları da bu tarz yüzlerce kişiyi işten çıkarma hareketine gitmişti. Oyun dünyasında değişen istekler ve teknolojiye göre sürekli olarak kendilerini güncelleyen şirketlerde bu tarz hareketler artık normal olarak karşılanıyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu