Faydalı BilgilerListelerSağlık

El Bakımı Nasıl Yapılır?

Ellerimiz vücudumuzun en çok dikkat çeken bölgeleri arasında yer almaktadır. Erkeklerin de kadınların bakımlı ellere sahip olmasından hoşlandığı bilinmektedir. Sizde el bakımınıza özen gösteriyorsanız ve evde en iyi şekilde el bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizlerle paylaşacağımız önerilerden yararlanabilirsiniz.

evde el bakımı nasıl yapılır

El Bakımı İçin Neler Yapmalıyım?

Ellerde bulunan deri fazlasıyla hassastır. Bu nedenle ellerinizi korumak için özen göstermeli ve el bakımınızı ihmal etmemelisiniz.

El bakımı için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri cildinize uygun bir losyon ile ellerinizi nemlendirmektir. Böyle bir losyonu günde 3-4 defa kullanabilirsiniz.

Elleri en çok yıpratan şeylerden biri ev işleridir. Çamaşır ve bulaşık deterjanları elleri çok yıpratmaktadır. Bu nedenle ev işi yaparken kesinlikle eldiven takmalısınız.
Peeling sadece yüzümüz için değil ellerimiz için de son derece yararlıdır. Haftada bir kez ellerinize peeling yaparak ölü deri hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Peeling yaptıktan sonra nemlendirici bir el kremi sürmeyi de ihmal etmeyin.

Cildin kırışmasına ve yaşlanmasına neden olan faktörlerin başında güneşin zararlı ışınları gelmektedir. Dışarı çıkarken ellerinizi güneş ışınlarına karşı koruyacak kremler sürmeye gayret gösterin. Ayrıca soğuk havalarda da ellerinizin çatlamasını engel olmak için yoğun nemlendirici kremler sürebilirsiniz.

Yüzünüz için kullandığınız gece kremini geceleri ellerinize de sürmeyi deneyin. Ellerinizdeki değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

El bakımı için günlük nemlendirici kremler ve güneş koruyucu kremler vazgeçilmezleriniz arasında yer almalıdır.

İlginizi çekebilir:

Yüz Bakımı İçin 5 Muhteşem Tüyo

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu