HaberlerTürkiye

Ekşi Sözlük Yazarı Cami Saldırısına Yaptığı Yorumun Ardından Gözaltına Alındı

Türkiye’nin en büyük sosyal platformlarından birisi olan Ekşi Sözlük sitesinde bir yazar Cuma günü Yeni Zelanda’da gerçekleşen cami katliamına yaptığı yorumdan dolayı gözaltına alındı.

Sitede girilmiş olan bir yazının altında yorumlarda bulunan kişilerden birisinin söyledikleri dikkat çekti.

Camiye yapılan saldırının ardından Ekşi Sözlük sitesinde 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısı ile alakalı bir konu açılmıştı. Bir ekşi sözlük yazarı, bu başlığın altında “Videoyu izlerken keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim” mesajını paylaştı.

Yazılan yorumun ardından kendisine olan tepkiler çığ gibi büyüdü ve birçok kişi ekşi sözlük yazarını direkt olarak polis ekiplerine ve siber suçlara şikayet etti. Olayı doğrulayan ekipler ise kişinin adresini tespit ederek gözaltına aldılar.

Kişinin Durumu Netleşmiş Değil

Kişi direkt olarak gözaltına alındı, ancak henüz hakkında nasıl bir yaptırım uygulanacağı bilinmiyor. Ancak kişinin serbest bırakılmasının sosyal medya ve ülke gündeminde büyük bir tepki gireceğini tahmin eden ekiplerin hiçbir şekilde suçluyu tahliye etmesi beklenmiyor. Gözaltına alınan kişinin ifadesi alındıktan sonra mahkeme karşısında yargılanması ve gereken cezanın uygulanması bekleniyor.

Olayın ardından kişiyi hedef alarak yazılan tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüyor. Suçsuz insanlara haince düzenlenen bu saldırının ardından böyle bir söylemde bulunmanın ağır bir yaptırım görmesi gerekmekte.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu