HaberlerPolitika

Ekrem İmamoğlu: Mazbatamızı talep ediyoruz


Ekrem İmamoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamalarında, Türkiye’nin genel seçim değil bir yerel seçim yaşadığını sık sık söylediğini sadece İstanbul’u yönetmeye talip olduklarını söyledi. Ancak başka kavramlar seçime sokularak bu seçim başka boyuta çevrilmek istendi diyen İmamoğlu aynı zamanda adalet istediğini ve özellikle devlet ve siyasi tecrübesi ile bilinen Devlet Bahçeliyi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı bu sürece derhal müdahale etmeye davet etti. Aynı zamanda 24 Haziran seçimlerinde ‘Türkiye en güvenilir seçim mevzuatına sahiptir’ seklinde açıklama yapanların bugün neden fikirlerini değiştirdiklerini anlamadığını da dile getirdi. 

İÇ HESAPLAŞMALARINIZA BİZİ KATMAYIN

İmamoğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti : ‘Parti teşkilatı başarısız olabilir, partinin üst düzey yöneticileri birbirlerini suçlayabilirler. Bu tartışmayı bizim üzerimizden yapmaya çalışıyor olabilirler. Hatta İstanbul halkını bu sürece kötü sözlerle dahil etmeye çalışıyor olabilirler. Kendi iç hesaplaşmalarına 16 milyon İstanbulluyu kurban etmesinler. Dünya bu şehrin seçimini takip ediyor. 3-5 kişi sanki elinden oyuncağı alınmış gibi davranarak, Türkiye’nin itibarını zedelemesinler. Yazıktır günahtır 16 milyon insana saygısızlıktır.’

Aynı zamanda İstanbul büyükşehir belediyesine bağlı bir çok kurumun baskı altında olduğunu söyleyen İmamoğlu, ‘İSPARK’ta neler olduğunu da biliyoruz. Personelin nasıl baskı altında tutulduğunu da biliyoruz. Kendilerini baskı altında hissetmesinler. Biz seçilmişler. Gideriz. Onlar oranın daimi unsurları. Siyasi şovlara gerek yok. (Seçim tutanakları) Gösterildiği için ben de gösteriyorum. Bakırköy’de 1239 nolu sandık. CHP oyu 177 ama YSK’da 1 olarak işlenmiş. Hala düzeltilmemiş bir evrak. Onlarcası var. Bizde düzeltildiği gibi rakibimiz adına da düzeltilenler var. Sürece tesis etmediği ortadadır. Yapılan geçersiz oyların sayılması hususu. O sandıklarda görevliler var. O sandıkta insanlar görev yapmışlar. Şerh koyanlarla ilgili işlemler somut işlemlerdir. Genel üzerinden yapılan hareketler soyut kavramlardır. Usuller, uygulamalar vardır. İstanbul’a özel, bugüne özel baskı altında kararlar alınarak bu toplumu vicdanında asla kabul görmez. Sürecin güvencesi YSK’dır. YSK karar ve uygulamalarında usullere sadık kalsınlar. Baskılara göre hareket edilmemesini özenle istiyoruz.  Güvensiz ortamlar yaratılıyor. ‘ dedi. 

Konuşmasına ise 1994 yılında yapılan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçildiği dönemdeki fotoğrafını göstererek devam etti ve kazananın elini havaya kaldırmak bu kadar zor olmamalı dedi.


pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu