HaberlerTürkiye

Ekrem İmamoğlu ilk ziyaretini Anıtkabir’e yaptı

İstanbul için resmi olmayan sonuçlara göre rakibinin az bir farkla önünde olduğu belirtilen Ekrem İmamoğlu ilk ziyaretini yaptı. Seçim sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, ilk ziyaretini ailesi ile birlikte Anıtkabir’e yaptı. 

Ziyarette Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra eşi Dilek ve çocukları Semih, Mehmet Selim ve Beren İmamoğlu da bulundu. İmamoğlu’na, CHP milletvekilleri ile birlikte çok sayıda partili ve vatandaş da eşlik etti.

Arkasından gelen kalabalık grup ile birlikte Aslanlı Yol’dan ilerleyen İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Ekrem İmamoğlu ve yanında gelenler ile birlikte yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı da okundu. Ardından Misak-ı Milli kulesine geçen Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir Özel Defterine şu sözleri yazdı:

“Bugün manevi huzurunda, 1919 yılında başlattığınız Kuvayı Milliye ruhunun 100’üncü yılının içerisinde, aynı ruhla, 21’inci yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak, akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul’a tüm tarihi birikimi, maneviyatını koruyarak, milli unsurlarından asla taviz vermeden hizmet edeceğime söz veriyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.”

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu