HaberlerListeler

Ekrana Entegre Parmak İzi Okuyuculu İlk Akıllı Telefon Ortaya Çıktı

Bu yıl özellikle Apple tarafından çok dillendirilen ve sağlıklı olarak çalıştırılamadığı için kullanılmadığı düşünülen ekrana entegre parmak izi okuyucu, akıllı telefon üreticileri için bir devrim niteliğinde görülmektedir. Çünkü bu sayede telefonun ön kısmının tamamının ekran olması sağlanabilecek. Bir çok dev üretici bu konuda çalışmalarını devam ettirirken, Çin’li akıllı telefon üreticisi Vivo bu alanda ilk olmayı başaracak gibi görünüyor.

Firmadan daha önce gelen sızıntı haberlerde bir süredir ekrana entegre olmuş parmak izi okuyucu olacağı söylenmekteydi. Yine firma tarafından henüz doğruluğu onaylanmasa da bir sonraki amiral gemi modeli olacak olan Vivo Xplay 7 modeli ekranda parmak izi olan ilk akıllı telefon olarak piyasaya çıkacak.

Akıllı telefonlarda yeni standart

Akıllı telefonlarda yeni standart

İnternete sızdığı belirtilen görsellere bakarsak yeni telefonun tamamen çerçevesiz olacağı sadece üst kısımda kamera yeri olacağı ve bununla birlikte ekran kasa oranının %99′ ulaşacağını söylemek mümkün.

Bu ekran görüntüsünün kesin doğru olduğunu söylememiz mümkün değik ama görüntüye bakınca firma içerisindeki bir sunumdan alındığı düşünüldüğünden gerçek olma ihtimali çok yüksek. Bir çok firmanın bu tip bir geliştirme içerisinde olduğunu düşündüğümüzde Vivo ile Qualcomm’un birlikte çalışması sonucunda ultrason tabanlı sensörü ekrana entegre etmesi hayal değil.

Vivo Xplay 7 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

2018 yılının ilk aylarında piyasaya çıkması beklene Vivo Xplay 7 teknik özellikleri ile ilgili pek bir bilgi yok fakat işlemci olarak Snapdragon 845 ten güç alacağı bununla birlikte 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama alanı sunacağı söylentiler arasında. 

Telefonun ön ve arkasında çift kamera uygulanırken bunun yanında stereo hoparlörlerle karşımıza çıkacak. Vivo Xplay 7 fiyatı ise asıl merak edilen soru, bu özelliklerde bir akıllı telefonun 800$ dan aşağı fiyatı olmayacağını düşünebiliriz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu