Haberler

Einstein’in mektubu 134 bin dolara satıldı

Nobel Ödülü sahibi Alman fizikçi Albert Einstein’in Hitler’i konu edinmiş mektubu açık arttırmada satıldı. 

Daha önce  Albert Einstein’ın inanç kavramını irdelediği ve ‘Tanrı mektubu’ olarak isimlendirilen 1,5 sayfalık mektubu bir müzayedede yaklaşık 2,9 milyon dolara satılmıştı. Daha önce satılan bu mektup, Einstein’ın dini inancı ve dinlerle ilgili düşüncelerini en net şekilde aktardığı metinlerden birisi olarak gösteriliyor.

“Hitler’in çılgınlığı” olarak adlandırılan mektup 134 bin dolara satıldı. 

İlgili Makaleler

Alman fizikçi Einstein, kendi el yazısı ile yazdığı mektupta Hitler’in yaptıklarından ve Almanya’da yaşamanın zorluklarından bahsediyor. Aynı açık arttırmada, Einstein’a ait iki adet daha el yazması mektup satışa sunuldu.

Satışa sunulan diğer mektuplardan birinde Einstein,  Onkolog Dr. Maurice Lenz’e 2. Dünya Savaşı sırasında Yahudilere ettiği yardımlardan dolayı teşekkürlerini iletiyor. Einstein, diğer mektubunda ise bilim insanı Maya Vinteler Einstein’ın kardeşine, Münih’e acilen gitmesi gerektiğini ancak hayati tehlikelerden ötürü bunu yapamadığını anlatıyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu