Sağlık

Eğer Gripseniz Bu Yiyecekleri Yemeyin!

Kış aylarının vazgeçilmez hastalığı grip herkesi etkilemeye devam ediyor.

Kış geldi yanında gribi de getirdi. Nereye gitseniz herkes grip şikayetiyle başbaşa. Peki ne yapmak, hangi besinlerden uzak durmamız lazım? İşte cevabı!

  1. Şekerli Gıdalar

Rahatlık,mutluluk ve enerji verse de şekerli gıdalar ve onların türevleri ,grip virüsünün vücutta geçişini hızlandırıyor. Kek,pasta,şerbetli tatlılar kısacası beyaz şekerin fazlasıyla bulunduğu gıdalar gripli olan hastalar için oldukça zararlı. Uzmanlar özellikle bu mevsimde şeker ihtiyacını meyvelerden almamız gerektiğini belirtiyor.

  1. Çok Yağlı Besinler

Yağlı,ağır soslu,fast food ya da kızartılmış gıda olarak tabir edilen tüm yiyecekler gripli hastalar için uygun değil. Uzmanlar içeriğinde doymuş yağ olan besinlerden her zaman kaçınılması gerektiğini vurguluyor…

  1. Asitli Ve Gazlı İçecekler

Bağışıklık sisteminin en güçlü olması gereken işte bu dönem.Dolayısyla bu mevsimde alacağınız gıdalarınızın içinde asitli ve gazlı içeceklerin olmaması gerekiyor.Vücut direncinin düşmesine neden olan asitli gıdalar yerine taze meyve ve onun posalı suyu ile bitkisel çaylar içmelisiniz. Bu aynı zamanda grip iken oluşan su kaybınızın giderilmesini de sağlayacaktır.

  1. Sigara Ve Alkol

Sigara ve alkol içenlerin gribe yakalanma riskinin,içmeyenlere göre daha fazla olduğunu belirten uzmanlar, gripli iken içilen sigara ve alkolün ilerleyen yaşlarda etkisinin çok daha fazla olacağını söylüyorlar.

  1. Bol Su, Bol Sebze Ve Bol Meyve

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için her gün ve her öğün muhakkak bol sebze, bol meyve ve bol su tüketmeniz gerektiğinin farkında mısınız? İştahınız kapalı bile olsa özellikle c vitaminin yüksek olduğu besinler ve ph seviyesi yüksek olan su tüketimi sizi gripten korumaya yardım edecektir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu