Faydalı BilgilerListeler

Eft Nedir, Eft Nasıl Yapılır?

EFT ve Havale işlemleri birbirleriyle karıştırılan para transfer yöntemleridir. EFT kısaca; değişik bankalar arasında yapılan para transferlerini kapsamaktadır. EFT ile transfer yöntemi 2 farklı şekilde yapılmaktadır.

İlk yöntem; baka adı, şubenin kodu,hesap numarası ve hesap sahibinin adı gibi bilgiler öğrenildikten sonra yapılır.

İlgili Makaleler

İkinci yöntem ise; kişisel bilgiler olmadan İban numarasını öğrenerek EFT yapmaktır.

Bankalar EFT ile paratransfer işleminden belli bir ücret alırlar. EFT ile para transferi yapmak havale işlemine göre her zaman daha çoktur. Yüksek tutarlarda olduğu için çoğu zaman değişik alternatifler tercih edilir. Fakat bir bankanın maaş müşterisi konumundaysanız EFT işlemlerini ücretsiz yapabilirsiniz.

EFT işlemleri havaleye göre zaman dilimleri kısıtlı olan işlemlerdir. Bankalar kendilerine özgü bir EFT saati belirler ve bu saatin dışına çıkmazlar. Genel olarak sabah 08:00 ‘denbaşlayıp 17:25’e dek EFT işlemleri yapılmaktadır. Bu saatler dışında yapılan EFT’ler ertesi gün mesai saati başlar başlamaz karşı tarafın hesabına yatırılır. EFT işlemleri için günümüzde mobil bankacılık kullanılmaktadır. Hiç  bir zaman kaybı yaşamadan telefonunuzu kullanarak EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanan müşteriler bu yöntemler sayesinde daha düşük masraf ödeyerek ceplerini de koruma altına almış olurlar.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu