Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

E-ticaret siteleri için SEO neden şart?

E-ticaret siteleri için SEO önemli bir yere sahiptir. Bu konuda sizlere SEO hakkında bilgi verip SEO’nun öneminden bahsedeceğiz.

E-ticaret siteleri için SEO önemli bir yere sahiptir. Bu konuda sizlere SEO hakkında bilgi verip SEO’nun öneminden bahsedeceğiz. 

Google, günümüzün en çok kullanılan arama motoru olarak yer alıyor. Bundan dolayı en çok dikkat edilen SEO kuralları Google üzerine olmaktadır. Google, zaman zaman algoritmasında değişiklikler yaptığı için bu algoritmaya ayak uydurmak ve Google’da ön plana çıkmak gerekiyor. 

E-ticaret sitesi işletenler de Google’ın SEO kurallarına önem gösterip site yönetmeli ve buna göre yeni algoritmaları da takip etmelidir. Google, zaman zaman algoritmalarında düzenlemeler yaparak rekabeti daha güzel hale getiriyor. Burada sizin için en önemli konu iyi bir SEO Uzmanı ile anlaşarak, işinizi profesyonellere devretmenizdir.

E-ticaret siteleri için SEO

E-ticaret siteleri için SEO neden önemli? 

Öncelikle SEO’nun ne olduğundan kısaca bahsedelim. Özellikle Google arama motoru için tercih edilen SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi site içerisinde arama motoruna özgü bir optimizasyon yapmaktır. Bu işlemi yapmak sitenin arama motorunda üst sıralara çıkılmasını sağlamak için tercih ediliyor. 

SEO yaparken kullanıcıların bilmesi gereken birçok kural yer alıyor. SEO kuralları algoritmaya göre zaman zaman her ne kadar değişiklik gösterse de uzun süredir kullanımda olan birçok SEO kuralı bulunuyor. Bu kurallardan birisi başlığın yazı ile alakalı olmasıdır. Eğer ki başlık ve yazı birbirinden alakasız olur ise botlar bu siteyi ön plana çıkarmaz. Bu konuda yapılması gereken işlem başlıkta anahtar sözcük kullanmak ve yazıda bu anahtar sözcüğü her 100 sözcükte bir eklemek. Ayrıca H2 olan alt başlıkta da anahtar sözcüğü kullanmak gerekiyor. 

SEO kuralları arasında ilk paragrafta anahtar sözcüğün yer alması, ayrıca META açıklama etiketinde de anahtar kelimesinin yer alması gerekiyor. Ek olarak eklenen her bir görselin alt etiketinde de anahtar sözcük yazılmalı. Görseller yazıya dengeli bir şekilde yerleştirilmeli. Gereğinden fazla abartılmamalı. Bu arama motoru optimizasyonunu arttıran bir faktör. 

E-ticaret siteleri için SEO neden önemli? 

Bunun gibi pek çok SEO kuralı bulunmaktadır. Konu içerisinde tek bir anahtar sözcüğe odaklanmak Google SEO Uzmanı için büyük bir önem teşkil etmektedir. Özellikle e-ticaret sitelerinin SEO kurallarına özen göstermesi gerekiyor. SEO kurallarını uygulamak web sitesinin daha çok büyümesinde önemli bir etken olmaktadır. Web sitesi arama motorunda yükseleceği için ziyaretçi sayısında da ciddi miktarda bir artış olacaktır. 

SEO kurallarını uygulayan bir e-ticaret sitesine yansıyacak olan bir diğer avantaj müşteri olacaktır. Müşteri sayısı artan bir firmanın gelirlerinde de önemli bir artış meydana gelmektedir. Finansal açıdan olumlu etkisi bulunan SEO işleminin e-ticarette büyük bir yeri bulunmaktadır. 

Özet geçmek gerekirse SEO, arama motoru optimizasyonu olmaktadır. Google, günümüzün en büyük arama motorudur. SEO kurallarına uyan işletmeler Google’da öne çıkarak daha çok müşteri çeker, daha fazla gelir elde eder. 

Kaynak: https://egebese.com/seo-uzmani

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu