HaberlerListelerTeknoloji

DxOMark Akıllı Telefonların Selfie Kameralarını Test Etti İşte En İyiler

Kamera testleri konusunda en detaylı testleri yapabilen DxOMark, yıllardır akıllı telefonların arka kameralarını test ediyordu. Şimdi ise yeni bir teste başladı ve akıllı telefonların ön (Selfie) kameralarını test etmeye başladı. Başlangıç olarak 12 tepe modeli inceleyen DxOMark, bu modeller arasında yaptığı testler neticesinde en iyi ön kameraya sahip telefonlar  Google Pixel 3 ve Samsung Galaxy Note 9‘da olduğunu belirtti.

Test yapılan telefonların hepsinde ön kameralarının varsayılan ayarlarında bir değişiklik yapmadan farklı koşullarda 1500 den fazla fotoğraf çekiliyor ve toplamda 2 saatten fazla video kaydediliyor. 

Kendi sitesi üzerinde telefon kamerası test sonuçları sayfasında akıllı telefon ön kameraları içinde bir bölüm açıldı.  Yeni açılan bölümde DxOMark test sonucunu, kamera değerlendirmesini, önemli detayları ve fotoğraf kıyaslamalarını görmeniz mümkün. Sayfanın en alt kısmında da video ve fotoğraf çekimleri yapılarken telefonun ne gibi artıları ve eksileri olduğu belirtiliyor.

En iyi ön kamera hangi telefonda?

En iyi ön kamera hangi telefonda?

Şimdiye kadar sadece 12 adet akıllı telefon modelinin testinin yapıldığını söylemiştik, yeni çıkacak tepe modelleri ve farklı marka, modellerde zamanla bu listeye eklenecektir. Fakat şuanda yayınlanan listeye göre en iyi ön kamera birinciliğini Samsung Galaxy Note 9 ile Google Pixel 3 modelleri paylaşırken onları Xiaomi Mi Mix 3 modeli takip ediyor.

Arka kamera testlerine zirvede bulunan Huawei Mate 20 Pro modeli ise rakiplerinden bir hayli düşük puan almış ve kendine orta sıralarda yer bulmayı başarabilmiş.  Yukarıda fotoğrafta gördüğünüz liste en iyiden en kötüye doğru sıralanmış hali.

Zamanla bu listenin daha uzayarak sadece tepe modellerin değil aynı zamanda orta ve alt seviye telefonların ön kameralarının da test edileceğini söylemek isterim.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu