HaberlerTürkiye

Düz Dünya Derneği Başkanından 350 Kişi Hakkında Soruşturma

Adana’da kurulan Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan sosyal medya ve çeşitli mecralar üzerinden kendisine gelen küfür ve hakaretler sebebiyle toplamda 350 kişiye dava açtı.

Dernek Başkanı Kişilere Tepkili

Düz Dünya Derneği kurulduğu günden buyana sürekli olarak alay konusu olmuştu. Ancak iş biraz daha ciddiye binip kendilerine bu kadar küfür edilmesinin sebebini bilemeyen Özkan, bu kişilere karşı tepkili olduğunu açıkladı.

Teori Tartışmak İstiyor

Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan’dan bu kişilere karşı “Madem bu kadar zekisiniz, çıkın teori tartışalım” dedi. Kişilerin sosyal medya üzerinden kendisine ve derneğe karşı sert tavır almasının ardından Doğukan Özkan hakkını yasal yollardan arayacağını açıkladı.

Dünyanın Düz Olmadığını Kanıtlayan Kişiye 50.000 TL

Derneğe ve şahsına gelen hakaret ve küfürlerin ardından dernek olarak toplamda 350 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı. Bu haberin yayılmasının ardından ise artık dernek hakkında fazla dedikodular dönmüyor. Dernek ise haklı oldukları ve kişilerle yüz yüze teori tartışmak istediğini bildirdi. Kendilerine Dünya’nın düz olmadığını kanıtlayan kişiye ise 50.000 Türk Lirası verilecek.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu