HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Durmadan Yükselen ve Gelişen Teknoloji Sektöründe Popüler 6 Meslek

1. Ağ Ve Bilgisayar Sistemleri Yönetimi

Ağ Ve Bilgisayar Sistemleri Yönetimi

Ağ ve Bilgisayar Yönetimi mesleği bilgisayar ve bilgisayar ağlarını kontrol eden bir meslek dalıdır. Özellikle bulut sisteminin gelişmesiyle bu meslek potansiyel olarak yükselmeye geçti. Ama bizim ülkemizde ki alt yapı tam oturmadığı için Türkiye’de pek fazla yaygınlaşmamış. Ağ ve Bilgisayar Yönetimi mesleğinde %8 oranında büyüme bekleniyor.

2. Veri Analisti

Veri Analisti

Veri Analistinin yaptığı iş veriyi matematiksel işlemler ve istatistik hesaplamalarla yollar bulup bu veriyi sunuma hazırlayan meslekdalıdır. Bu meslek dalı yılda ortalama 128 bindolar kazanıyor. Sürekli bilgisayar ortamına veri girildiği ve veri havuzunun gittikçe geliştiğini düşünürsek bu meslek uzun süre devam edeceği kesin. Veri Analisti mesleğinde %16 büyüme hızı bekleniyor.

3. Yazılım Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği, birçok meslek dalında bilgisayar sistemlerinin yazılım tasarımını yapan ve bu yazılımı sisteme entegre ederek uygulamasını yapan meslek dalı. Yazılım Mühendislerinin birçok şirket çalışma alanı olduğu gibi kendileri geliştirdikleri yazılımları satarak kazanç sağlaya bilir. Bu durumda mesleğin popülerliğini arttırıyor. İş ortamını sevmeyen ve kendikendine kazanç sağlamak isteyenler için iyi bir meslek. Yazılım Mühendisliğinde  %17 büyüme hızı bekleniyor.

4. Bilgi Güvenliği Uzmanı

Bilgi Güvenliği Uzmanı

Bilgi Güvenliği Uzmanı, teknolojinin gelişmesiyle insanların dijital ortamda daha çok sakladığı bir döneme gidiyoruz işte bu bilgileri dışarıdan gelecek tehditlerden korumak için çalışan bir meslek dalı. Bilgi Güvenliği Uzmanlığından  %18 büyümehızı bekleniyor.

5. Bilgisayar Sistemleri Uzmanı

Bilgisayar Sistemleri Uzmanı

Bilgisayar Sistemleri Uzmanı, mesleği gelişen teknoloji sektöründe bilgisayar kullanımının ve yazılım geliştirmenin artmasıyla bunlarda çıkan sorunlarıçözüle bilmesi için ortaya çıkan meslek dalıdır. Bilgisayar Sistemleri Uzmanlığından %21 büyümehızı bekleniyor.

6. Web Tasarımcı

Web Tasarımcı

Web tasarımcı, kurumsal ve kişisel web siteleri tasarlayan ve yönetimini yapan bir meslek dalıdır. Gelişen teknoloji sektörde çok fazla talep olduğu içinde bu meslek dalı gün geçtikçe popüler bir meslek olmaya başladı. Web Tasarımcılığında %27 büyüme hızı bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu