İlginç BilgilerListeler

Dünyanın En Zengin 10 Devlet Başkanı

Dünyanın en zengin devlet başkanları kimler mi? İşte en zengin 10 devlet başkanı, bir çoğunu zaten tanıyoruz ve tahmin ediyoruz.

Dünyada bir çok zengin insan var ama genelde bunların çoğu iş adamları olmakta. Bilişim sektörü olayın en öncü kuvvetlerinden birisi olurken onu perakende ve petrol gibi sektörler takip etmektedir. Fakat bunlar çok bilindik olduğu için bizde size dünyanın en zengin liderlerini sıraladık. bir çok kişinin aklına ülkemizden birisi var mı diye geliyor olabilir ama bizden henüz bu listeye girebilecek bir lider çıkmamış. Liste genelinde bir çok tanıdık isim göreceksiniz ve şaşırdıklarınız da olacaktır.

10. Monako Prensi 2. Albert

Monako Prensi 2. Albert

Prens Albert pardon 2. Albert tam 1 Milyar Dolar ile listemizin en fakir lideri diyebiliriz. Sonuçta kralın oğlu ve yeni lider bu kadar parası da var olabilir. Monaco Formula 1 yarışları devam ettikçe ona destek olabiliriz.

9. Fas Kralı 6. Muhammed

Fas Kralı 6. Muhammed

Kral 6. Muhammed 2.5 Milyar Dolar servete sahip. Ülkesinde büyük bir saygı gören kralın bu kadar parası olmasına değil neden bu kadar az diye şaşırmamız gerekiyor. Malum adam koca kral.

8. Lihtenştayn Prensi 2. Hans Adam

Lihtenştayn Prensi 2. Hans Adam

Prens Hans 3.5 Milyar $ cık gibi bir servete sahip. Servetini nasıl mı yaptı? Google’a Lihtenştayn bankaları ve vergi kaçakçılığı yazın gerekli cevap çıkacaktır. Adam da bunu zaten kabul ediyor.

7. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un

Hepimizin yakından tanıdığı çocuksu lider veya diktatör diyelim Kim Jong-un bu arada tam 5 milyar $ servet yapmış. Ülkenin çoğu aç sefil hayat sürerken hatta günlük içme suyu ihtiyacını bile karşılayamazken bu çocuk parayı harcayamadığı gibi aslanları insanlarla besliyor. :)

6. Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid al-Maktum

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid al-Maktum

Dubainin emiri olan Şeyh Muhammed bin Raşid al-Maktum dubai yi dubia yapan adam tabi bunları yaparken 18 milyar $ servet yapmış çok mu?

5. Angola Başkanı Jose Eduardo dos Santos

Angola Başkanı Jose Eduardo dos Santos

Angoladan böyle bir zengin lider çıkmarmı demeyin valla çıkmış. Adamın 20 Milyar Dolar serveti var. Angola portekiz sömürgesinden kurtulunca başa geçen Jose Eduardo dos Santos petrol kaynaklarını ülkesi için kullanmış. Sanırız biraz da kendisi için kullanmış.

4. Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah

Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah

20 Milyar Dolar serveti olan sultan gerçekten sultanlar gibi bir hayat sürüyor tam 7 bin adet arabası olduğu bilinmektedir.

3. Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Khalifa bin Zayed al-Nahyan

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Khalifa bin Zayed al-Nahyan

Petrol zengini emirimiz başkanımız adının uzunluğu kadar zengin. 23 Milyar Dolar servete sahip fakat hayır kuruluşlarına ve derneklere oldukça yüklü bağışlar yapmasıyla bilinmektedir.

2. Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej

En zengini olamadı ama en uzun süre tahtta kalan kral olma özelliğine sahiptir. Ülkesinde yaptıkları yüzünden çok sevilen bir lider özelliği de var. Özellikle uyuşturucuya açtığı savaşla haklın kahramanıdır.

Kişisel serveti 30 Milyar Dolardır.

1. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Tipi karizmatik liderin meğer cebi de zenginmiş. 70 milyar $ bir serveti var deniyor fakat bazı kaynaklara göre ise bu rakam 200 milyar $ a kadar çıkmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Hani Dünyanın en zengin başbakanı RECEP TAYİP ERDOĞANDI, ya bizimbiler face instagram ve tiktoktan her şeye inandıkça araştırmadıkça malesef her türlü kandırılıyor, alın size liste. R.T. Erdoğan ilk 10 bile yok ARAŞTIRMAK LAZIM ARAŞTIRMAK.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu