Haberler

Dünyanın En Yaşlı Youtuber’ı Hayatını Kaybetti

2016 yılında torunuyla, onun bir arkadaşı tarafından Hindistanlı Mastanamma adına “Countty Foods” isimli bir Youtube kanalı açılmıştı. Bu kanalda 107 yaşındaki yaşlı kadının hazırladğı yerel ve bir o kadarda sıradışı olan yemeklerin nasıl yapıldığını ve servis edildiğini gösteren videolar yer alıyordu.

Kısa sürede üne kavuşan kanal özellikle karpuzlu tavuk yemeği videosuyla internette kendine yer buldu ve 1 milyondan fazla takipçi sayısuna ulaşmayı başardı.

İlgili Makaleler

Dünyanın en yaşlı Youtuber’ı olarak bilinen Mastanamma’nın hazırladığı yemek videolarında yemekleri için kullandığı sebzeleri elleriyle soyarken, onları yine Hindistan’a özgü olan eski bir bıcakla doğruyur. Yaptığı yemekleri muz kabuklarına koyarak yer sofrasında servis ettiği görülüyor.

107 yaşında ölen yaşlı kadının ölümü geçtiğimiz Pazartesi günü kendi kanalı üzerinden takipçilerine duyuruldu. Ölüm haberini alan binlerce takipçisi Twitter üzerinden de Mastanamma için başsağlığı mesajları yayımladı.

Mastanmma’nın Youtube Kanalı ve son videosu
pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu