İlginç BilgilerListelerYaşam - insan

Dünyanın En Mutlu 5 Ülkesi

2012 yılından sonra her yıl düzenli olarak dünyanın en mutlu ülkelerini araştıran “”World Happiness Report”” isimli internet sitesi, bu yılın beklenen verilerini de açıkladı. Ülkelerde yaşayanların mutlulukları tespit edilirken kriterler arasında yaşayanların hakları, özgürlükleri ve tabi ki maaşları da büyük önem taşıyor. Bir gün yurt dışına çıkıp başka diyarlarda yaşamak isterseniz bu puanlamayı da göz önüne almanızı isteriz.

Not: Puanlama yapıldığı sırada henüz koronavirüs yoktu, bunu da belirtmek istedim.

İlgili Makaleler

5. Kanada / Puan: 7.40

Kanada / Puan: 7.40
Dünyanın en geniş alana sahip ülkelerinden biri olarak biliniyor. Bol yeşillik alanı ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Kanada, ekonomi alanında da bir hayli iyi durumda. İnsanların özgürlükleri ve hakları da hat safhada olduğu için listenin beşinci sırasında yer alıyor.

4. Norveç / Puan: 7.52

Norveç / Puan: 7.52

Dünyada adaletin ve demokrasinin en ileri olduğu ülkelerinden birisidir. Her ne kadar listenin dördüncü sırasında yer alsa da birçok insanın yaşama hayalini kurduğu ilk yer.

3. Danimarka / Puan: 7.56

Danimarka / Puan: 7.56
Danimarka bu raporda yer alan üçüncülüğünü yıllardır korumaya devam ediyor. Kişi başı milli gelirleri bir hayli yüksek ve buna rağmen yaşam ucuz. Turistlerinde severek tercih ettiği sosyal hareketliliği yüksek olan bir ülke.

2. İzlanda / Puan: 7.60

İzlanda / Puan: 7.60
Atlas Okyanusunun kuzeyinde yer alan İzlanda’nın nüfusu 300 bin yani Türkiye’de birçok şehirle aynı orana sahip. Kuzey Avrupa’nın en soğuk şehirlerinden biri olsa da sessiz sakin kendi halinde bir ülke.

1. İsviçre / Puan: 7.62

İsviçre / Puan: 7.62
Ve geldik haberi hazırlayan kurumun seçtiği en mutlu ülkeye. İsviçre, Avrupa’nın en yüksek maaş ortalamasına sahip. Aynı zamanda ülkede ekonomik alım gücü ve sivil özgürlükler çok iyi durumda.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu