SağlıkListeler

Dünyanın En Kötü 5 Zihin Hastalığı

Dünyanın en kötü 5 zihin hastalığı listelediğimiz bu içeriğimizde yer alan bazı hastalıları belki de ilk kez duyacaksınız.

istanbul temizlik şirketi

Zihin hastalığı yaşayan kişiler fiziki olarak hastalık yaşayan kişilerden daha zor tedavi olmaktadır. Dışarıdan bakıldığında aşağıdaki listede yer alan dünyanın en kötü 5 zihin hastalığı başlıklarını görünce bu kadarda olamaz diyeceğinizden eminim.

Fakat dünya üzerinde gerçekten bu hastalıkları yaşayan insanlar bulunuyor ve bu hastalıklar onların yaşantısında büyük sıkıntılara sebep oluyor.

Cotard Sendromu

Cotard Sendromu

Bu inanılmaz hastalıkta hasta ölü olduğunu ve yaşadığı hayatın sadece cehennemden ibaret olduğunu düşünmektedir. Çoğu hasta kendine ölü olduğunu ispatlamak için intihar ettiği de görülmüştür.

Capgras Sendromu zihin hastalığı

Capgras Sendromu

Bu hastalığa sahip kişiler yakınlarının yerine başka kişilerin geçtiğini ve kendisini öldürmek istediklerini düşünmektedir.

Hayalet Uzuv Sendromu

Hayalet Uzuv Sendromu

Her hangi bir uzuvu kesilen hasta uzuvunun hala orada olduğunu düşünmektedir. Bunun sebebi uzuv alışan beyinle alakalı olduğu düşünülmektedir.

Wendigo Ruh Hastalığı

Wendigo Ruh Hastalığı

Dünyanın en ürkütücü hastalıklarından biri olan bu hastalık, hastanın insan etine açlık duymasını sağlamaktadır. Birkaç hastanın insan eti yediği de görülmüştür.

Yabancı Aksan Sendromu

Yabancı Aksan Sendromu

Dünyada en az görülen zihinsel hastalıklardan biri olan Yabancı Aksan Sendromu şu ana kadar sadece 70 kişide görülmüştür. Yaşanılan bir travma sebebiyle gerçekleşen bu hastalık, hastanın bir anda ana dilini yabancıymış gibi konuşmasına sebep olur.

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu