EDİTÖR BAŞVURU
Gezi Rehberiİlginç Bilgiler

Dünyanın En Korkutucu 3 Yeri

 Bir çok insanın en büyük hayallerinin arasında kesinlikle dünyayı gezmek vardır. Bazıları dünyanın en güzel yerlerini gezerken, bazıları ise pek bilinmeyen yerleri veya daha tehlikeli yerleri gezmeyi tercih ederler. Bazen televizyonlarda gördüğümüz ve içimizi ürperten yerlerde ilgi çekebiliyor. Bu sebepten belki biraz merak etmişsinizdir diye dünyanın en korkutucu 3 yerini listeliyoruz.

Hashima Adası, Japonya

Hashima Adası, Japonya
Gunkanjima olarakta bilinen bu ada 1887 yılında denizaltı kömür madeni olarak kurulmuştur. Madende çalışmak üzere adaya bir çok işçi ve işçi ailesi taşınmış ve 1974 yılına kadar adada yaşamışlardır. 1974 yılında adanın maden rezervlerinin tükenmesi sebebiyle madenler kapatılmıştır. İş olanağının kalmaması sebebiyle işçiler ve işçi aileleri adadan taşınmıştır. 1974 yılından beri adada kimse yaşamamıştır ve 2015 yılında ada, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi başarmıştır.

Beelitz-Heilstatten Hastanesi, Almanya

Beelitz-Heilstatten Hastanesi, Almanya
2. dünya savaşı sırasında askeri hastane olarak kullanılan bu yer savaşın bitmesiyle boşaltılmıştır. Savaştan beri yer hiçbir şekilde kullanılmamıştır. Hitlerin hastanesi olarakta bilinen bu yerde halen çığlık seslerinin duyulduğu söylenilmektedir.

Oradour-Sur-Glane, Fransa

Oradour-Sur-Glane, Fransa
İkinci Dünya Savaşına kadar 700’den az nüfusuyla mutlu mesut yaşayan bu kasaba daha sonra bir felaketle karşı karşıya kalmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından basılan kasaba, halkının Naziler tarafından katledilmesiyle harap hale gelmiştir. Bebek, çocuk, kadın demeden katledilen halkın izleri hala kasabada bulunmaktadır. Kasabadan ağlayan çocuk sesleri geldiği de söylenilmektedir. Savaştan sonra kasabanın girişine asılan “hatırla”tabelası şüphesiz ki bir çok anlamı içinde barındırmaktadır.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu