İlginç Bilgiler

Dünyanın En İlginç 10 Kadını

Dünyanın en ilginç kadınları listesinde tahmin edemeyeceğiniz ölçülerde farklı vücut ölçülerine sahip kadınlar yer alıyor. Dünyanın en uzun ve en kısa kadınından en büyük göğüslü kadınına kadar ilginç kadılardan hazırlanan rekorlar kitabına girmiş kadınlar şu şekilde.

 1. Jyoti Amge

Jyoti Amge

Dünyadaki en küçük boylu kadın olarak bilinen Jyoti 2,5 litrelik kola şişesi ile aynı boydadır. Akondroplazi hastalığı olarak bilinen cüce hastalığı olan minik kadının boyu 70 cm dir. Bu hastalığa sahip olan kişilerde vücut oranları genellikle bozuktur ve hareket etmekte zorlanırlar. Ancak Jyoti bu konuda şanslı sayılır vücut oranları düzgündür ve sevimli bir görüntüsü vardır.

 1. Erika Ervin

Erika Ervin

Modellik yapan Erika transeksüeldir ve ilginç kadınlar arasında en tanınan dır. Hemcinslerine göre oldukça büyük ebatlı olan Erika 2 metre 3 cm boyundadır. Magazin dergilerine kapak olan kadının hayattaki isteği ise narin sıfır bedene sahip bir bayan olmak. Küçüklüğünden beri boyunu ve vücudunu kafasına takarak sıradan olmayı istemiştir. Bu konuda bazı girişimlerde bulunmuş tehlikeli yollara bile başvurmuştur. Ancak sonunda Dünyanın en iri kadını olarak tanınmıştır.

 1. Cathie Jung

Cathie Jung

Dünyanın en ince belli kadını olarak tanıdığımız Cathie 12 yıldır aralıksız korse takarak en ince bele sahip olma girişiminde bulunmuştur. Bel ölçüsünü 38 cm’e kadar indirerek amacına ulaşmıştır. Kupa kızı lakabı ile bilinen Cathie dünyanın en ince belli kadını olarak dünya rekorları kitabına girmeyi başarmıştır.

 1. Asha Mandela

Asha Mandela

Gerçek hayatın Rapunzel’i Asha’nın saçları 5 metre 80 cm uzunluğundadır. Dünyanın en uzun saçlı kadını olarak rekor kıran Asha kendisine kanser teşhisi konulmasının ardından 25 sene boyunca saçlarını hiç kestirmeden uzatmaya başlamıştır. Kemoterapi görmesine rağmen saçları dökülmemiştir. Saçlarını çanta gibi elinde taşıyan kadın en uzun saçlı kadın ünvanına sahiptir.

 1. Mikel Ruffinelli

Mikel Ruffinelli

Bir zamanlar 160 boyunda 80 kg ağırlığında olan Mikel ilk çocuğunu dünyaya getirmesinin ardından 25 kg almış ve bu kilolarla vedalaşamamıştır. Daha sonraki doğumlarında da aldıkları kiloları sadece kalça bölgesinde birikmiştir. Her doğum yapmasının arsından genişleyen kalça bölgesi ile dünyanın en ilginç kadınları listesine yerleşmiştir. Kalça genişliği 2 metre 43 cm olarak hesaplanan Mikel’in beli 1 metredir. Dünyanın en büyük kalçalı kadını olma rekorunu elinde tutmak için günlük 5000 kalori alan Mikel durumdan rahatsız değil.

 1. Aneta Florczyk

Aneta Florczyk

Dünyanın en güçlü kadını olarak karşımıza çıkan Aneta en güçlü kadınlar yarışmasında rakiplerini büyük ölçüde geride bırakmıştır. 1982 Polonya doğumlu kadın hiç zorlanmadan bir erkeği halter gibi tutup havaya kaldırabiliyor.

 1. Julia Gnuse

Julia Gnuse

25 yaşına kadar normal bir hayat süren kadın bir gün güneşte oluşan deri kabarcıklarına neden olan porfiri hastalığına yakalanmıştır. Oluşan kabarcıklar bütün vücuduna yayılıyor ve rahatsız ediyordu. Bir arkadaşı ona dövme yaptırmasını önerdi. İzleri kapatmak için dövme yaptırmaya başlayan kadının şuan vücudunun %95’i dövme ile kaplıdır. Dünyanın en çok dövmesine sahip kadını olarak rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır.

 1. Mandy Sellars

Mandy Sellars

Doğuştan genetik bozukluğu bulunan kadının bacakları aşırı büyüme göstermekteydi. 7 yaşına geldiğinde doktorlar bacaklarından birinin kesilmesini önerdi ancak genç kadının annesi bunu reddetti. Dünyanın en büyük ayaklı kadını olan Mandy özel yapım ayakkabılar kullanmaktadır. Hastalığı hiç bir şekilde duraklamadan ilerliyordu. 2010 yılında sürekli büyüyen bacaklarından birini kestirmesine rağmen büyüme durmamıştır.

 1. Maria Cristerna

Maria Cristerna

Yıllarca ev içerisinde şiddet ve tacize maruz kalan Maria tüm dünyaya ne kadar güçlü bir kadın olduğunu kanıtlamak istiyordu. Vücuduna yaptırdığı dövme ve İmplantlarla olduğundan çok farklı birine dönüşmüştü. Dişi Ejderha olarak bilinen kadının mesleği avukatlıktır. Aile içinde şiddet gören kadınların avukat olarak tercih ettiği maria hala mesleğini icra etmektedir.

 1. Beshine

Beshine

Dünyanın en büyük memeli kadını olarak rekor kıran Mayra Hills modellik yapmaktadır. Göğüslerinin her biri 9 ar kilo ağırlığındadır sütyen bedeni ise 32Z’dir. Silikon ile bu hale gelen göğüsleri doğal değildir. Sürekli göğüslerine silikon yaptıran modelin göğüsleri şuan 16’şar kilo ağırlığındadır. Kendisine olan ilgiden memnun olan modelin tek sıkıntısı kendisine göre kıyafet bulamıyor olmasıdır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

 1. Allah akıl fikir versin demekten başka aklıma bir şey gelmedi ya arkadaş hadi dünyanın en kısa kadınını en uzun kadınını ve doğuştan hastalığı olan ayakları büyüyen kızı da anladık peki bu dövmeli kadın doğurdukça kalça bölgesine 25 kilo alan kadın ve halinden memnun kadın göğüslerinden her biri 9 kg olan kadına ne dersiniz Bu insanlar ne yapacaklarını şaşırmış bizim Adana da o dövmeli kadını görseler kertenkele diye kürekle döverler. :)

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu