İlginç BilgilerListeler

Dünyadan,kuş bakışı bakılınca bir sanat eseri gibi algılanan planlı kent örnekleri.

Şehirlerin imar planları dünyada çoğu ülkede bilimsel araştırmalar, mimarlar ve mühendisler tarafından uzun araştırmalar ve tartışmalar neticesinde hazırlanıyor ve belkide onlarca yıl sonra bile şehrin her zaman düzenli olmasını sağlıyor. 

Bazıları şehirdeki düzenli imar olayına renk katmak istercesine farklı tasarımlarla şehrin kuş bakışı  olarak bakıldığında da güzel görünmesini sağlamışlar. Aşağıda yer alan 13 farklı şehirde havadan görüntü alınmış ve şehrin nasıl planlandığını göstermişler. Bunlar içerisinde ülkemizden bir şehir de yer alıyor ve diğer şehirlerle kıyaslama yapmanız için onuda ekledik. 

Şehir ve imar planlanması araştırmalar yerine birilerinin çıkar ve kişisel düşüncesine göre yapıldığında ortaya neler çıkabileceğini de bizlere göstermiş oluyor.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu