İlginç Bilgiler

Dünyadaki En İlginç 8 Meslek Dalı

Dünya üzerinde çok farklı meslek dalları mevcuttur bunlardan kimisi gerekli kimisi fazlalık olarak görülse de aralarında bazıları vardır ki mantığa sığmayacak şekilde ilginç işler yaparlar. İşte en ilginç meslek dalı ve özellikleri;

8. İç Çamaşırı Tasarımcısı

Tasarımcıların modellerin üzerinde saatlerce çalıştığı göz önünde bulundurulursa kimileri için heyecan verici kimileri için sıkıcı bir meslek dalı olabilir. İç çamaşırı tasarlayan kişiler nadir tanınmış kişilerdir.

7. Koku Doktoru

Koku Doktoru

Vücut üzerindeki farklı ve ilginç kokuların sebeplerini araştıran ve buna neden olan etkileri bulmaya çalışan tıp çalışanları işinden ne kadar memnundur bilinmez. İnsanların koltuk altı ve gizli bölmelerini koklayarak test eden hekimler en ilginç meslek dalı listesinde yerini alıyor.

6. Plastik Tavuk Üreticisi

Plastik tavuk üretimin geçmiş zamanlardaki tarihçesi net olarak bilinmese de bir zamanlar böyle bir meslek dalının olduğu biliniyor.

5. Prezervatif Denetçisi

Aile planlama adına büyük bir buluş olan kondomların güvenilirliğini artırmak için üretildiği anda denetlenmesi gerekir bu denetleyiciler makine ve techisatları kullanarak kondomları test ederler. Dünya üzerinde hem ilginç hemde farklı olan bu meslek dalı hala vardır.

4. Polen Toplayıcı

Bahar aylarında bitkilerden yayılan polenler bir çok akciğer hastası için tehlike oluşturmaktadır bazı bölgelerde bu sorunu ortadan kaldırmak için önemler alınmış olsa gerek ki böyle bir meslek dalı ortaya çıkmıştır. Ayrıca çok zor olduğu tahmin edilen bu mesleğin geçerliliği ne derecedir bilinmez.

3. Sakız temizleyicisi

Gelişmiş ülkelerde hem insanların hem doğa hayvanlarının zarar görmemesi için sokaklarda bir makine yardımı ile yere atılan sakızları temizleyen insanlar vardır. Meslek dalı olan ve faydalı sayılabilen bu iş bir çok ülkede uygulamadadır.

2. Balık Doktoru

Su altında nesli tükenmekte olan balık türlerini tedavi ederek yeniden yaşamlarına dönmesini sağlayan kişiler balık doktoru olarak adlandırılıyor. Meslek dalının en ilginç yanı ameliyatların suda yapılma zorunluluğunun olmasıdır denebilir.

1. Müzikli Ölüm Danışmanı

Müzikli ölüm danışmanlığı nedir diye merak edenler için cevap; ölmek üzere olan yatalak hastalara kendini iyi hissettirmek amaçlı müzik yapan ve onun duygularına tercüman olan kişilerdir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu