İlginç BilgilerListeler

Dünyadaki En İlginç 5 Batıl İnanç

Batıl inancı olmayan insan sayısı genele kıyasladığımızda çok az diyebiliriz. Ülkemizde en çok görülen batıl inançlar ise gece tırnak kesme, merdivenin altından geçme, yerde yatanın üstünden geçme diye sıralayabiliriz. Tabi bu kadar çok batıl inanç olunca içlerinden en ilginç olanları seçmek istedik. Bakalım bu ilginç batıl inançlar sizin ilginizi çekebilecek mi.

Sizinde batıl inançlarınız varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

5. Evde Şemsiye Açmak

Evde Şemsiye Açmak

Dünyanın birçok ülkesinde evde şemsiye açmanın kötü ruhları toplayacağı ve uğursuzluğun o eve hakim olacağına inanılıyor. Şemsiye inancının Türkiye’de de bir hayli yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

4. Nazar Değebilir!

Nazar Değebilir!

Muhtemelen ülkemizde sıkça tanık olduğunuz nazar, sadece Türkiye’de değil neredeyse her ülkede biliniyor. Nazar boncuklarını takan kişinin mavi gözlü ve bedduacı insanlardan korunacağına inanılıyor.

3. Doğum Gününde Dilek Tutmak

Doğum Gününde Dilek Tutmak

Pasta yenmeden ve mumlar üflenmeden önce doğum günü kutlanan kişi içinden olmasını istediği bir dilek tutar. Eğer kişi bu dilediği tuttuktan sonra başkasıyla paylaşırsa dilek gerçekleşmez. Muhtemelen hepimizin yaptığı dilek tutma olayı da maalesef batıl inançlar arasındadır.

2. Uğur Böceği Şans Getirir

Uğur Böceği Şans Getirir
Adından da anlaşıldığı üzre çocukluk yıllarımızdan beri uğur böceğinin bize şans getireceği söylenmiştir. Belkide buna sebebiyet veren böceğin adıdır. Nedeni nedir bilinmez ama o böcek zaten hep uçtu ve ama biz hep şanssızdık.

1. Hapşırık Sonrası ”Çok Yaşa!”

Hapşırık Sonrası ”Çok Yaşa!”
Buda dünyanın belkide en yaygın batıl inancı olabilir. Öksürenin ardından söylenmez ama hapşıran kişinin ardından çok yaşa veya iyi yaşa denir. Siz yinede batıl inançmış bir daha hapşırana çok yaşa demeyeyim falan diye düşünmeyin. Biz zaten çok yaşaması için değil saygıdan diyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu