İlginç BilgilerListelerYaşam - insan

Dünyada Uygulanan En Acayip 10 Adet

Adettendir diye bir laf var ama bazı ülkelerde öyle adetler var ki insanın atalarına lanet edesi geliyor. Nereden çıktı bu örf adet gelenek böyle iş mi olur derseniz. Dua edin Türkiye’de yaşıyorsunuz ve örf adetleriniz diğerleri gibi değil. Acı kahve, kurşun dökme, gelinin tabak kırması vs. vs. bizde en çok adetler.

1. Afrika

Afrika

İlgili Makaleler

Afiraka’da Fulalar kabilesinde olsaydınız eminim büyümek istemezdiniz. Çünkü yetişkin olurken sizi kamçıladıkları çok güzel bir tören düzenliyorlar.

2. Brezilya

Brezilya

Satere kabilesinde ise büyüdüğünü kanıtlamak isteyen erkekler bu etçil karıncalarla dolu bir eldiveni giymek zorundalar. Bunların 1 tanesi bile insan canını çok fazla yakmaktadır.

3. Etiyopya

Etiyopya

Hamar kabilesine mensup bir yerli iseniz evlenmeden önce ineklerinden üzerinden atlamanız gereken acayip bir ritüele katılmak zorundasınız.

4. Brezilya

Brezilya

Matis kabilesinde yaşayan gençler daha iyi görebilmek için gözlerine zehir damlatıp ava çıkıyorlar.

5. Tayland

Tayland

Tayland kraliyet ailesi sırf ne dediklerini kimse anlamasın diye sadece ailenin bildiği tarihi bir dili konuşuyor. Kimseye de öğretmiyorlar.

Uyanıklar ayıp ayıp toplum içinde öyle olur mu.

6. Hindistan

Hindistan

Hindistan’da yemek yedikten sonra geğirmek yemeği beğendiğiniz anlamına geliyor oldu da geğirmediniz bu yemeği hiç sevmedim anlamına geliyor.

Saygısızlık etmeyin yemekten sonra geğirin.

7. Tibet

Tibet

Tibet’te giden misafirin arkasından dil çıkartmak saygı gösterisiymiş. Oldu da çıkartmadınız karşı taraf gördü buda sizin saygısızlığınız.

8. İskoçya

İskoçya

İskoçya da bazı yerlerinde yeni evlenecek gelinle damat çamur ve yumurtaya batırılarak şehirde dolaştırılıyor.

9. Türkiye

Türkiye

Tahtaya vur tahtaya kimse duymasın nazar değmesin

10. Türkiye

Türkiye

Nazar ve kötü büyülerin çıkması için yapılan kurşun dökme.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu