EDİTÖR BAŞVURU
Yaşam - insanİlginç BilgilerListeler

Dünyaca Ünlü Engelli 9 Müzisyen

Aşağıdaki müzisyenler çok kötü hastalıklar yaşamış ama hiçbir zaman yılmamış müzisyenlerdir. Dünyaca ünlü 9 Engelli Müzisyen.

Aşağıdaki müzisyenler çok kötü hastalıklar yaşamış ama hiçbir zaman yılmamış müzisyenlerdir. Buradan anlayacağımız şey ise hayatta hiçbir zaman ne olursa olsun yılmayarak hedefimiz doğrultusunda ilerlemeliyiz.

Neil Young

Neil Young

Duyma engelli olan müzisyendir .

Phil Collins

Phil Collins

Duyma engelli olan müzisyen Oscar ve daha birçok ödülde birden fazla başarılarla kendini göstermiştir. Duyma problemiyle birlikte hayranlarına artık konserler vermeyeceğini duyurmuştur.

Jose Feliciana

Jose Feliciana

Doğuştan görme engelli olan Jose 10 Eylül 1945 yılında Lores’de doğmuştur.

Rick Allen

Rick Allen

‘Def Leppard’ isimli grubun davulcusudur.1 Kasım 1963 doğumludur.1984 yılında geçtradik kazasında emniyet kemerinin çıktığı yerden kopması kopması sonucu sol kolu kopmuştur. Kolu yerine tekrar dikmişlerdir ancak kol kangren olduğu için kolu geri çıkarmışlardır. Davul çalmaya zor bir şekilde de olsa özel davuluyla tek kolla devam etmiştir.

Michael Petrucciani

Michael Petrucciani

Michael piyanoya televizyonda bir program izlerken merak salmış ve işe başlamış.62 cm boyunda bir engellidir.

Jason Becker

Jason Becker

22 Temmuz 1960 yılında Amerika’da doğmuştur. Kendisi gitaristliğin yanında kompozitördür. Yakalandığı ciddi bir hastalığı yüzünden müziği bırakmak zorunda kalmıştır. Şu an sadece iki gözüyle insanlarla iletişim kurabilmektedir. Kendisi için özel tasarlanan bilgisayarla beste çalışmalarına devam etmektedir.

Aşık Veysel

Aşık Veysel

Şüphesiz ülkemizin en iyi aşıklarından biridir. Küçük yaşta geçirdiği önemli bir hastalık nedeniyle kör olmuştur. Fakat bugün hala daha besteleri sevilerek dinlenmektedir.

Eric Clapton

Eric Clapton

19 Grammy ödüllü efsane bir gitarist birçok grupla çalışmalar yaptı. Ancak onunda duyma engeli var. Şu an hala dillerden düşmeyen şarkıların sahibidir.

Derek Paravicini

Derek Paravicini

Prematüre olarak dünyaya gelmiş, yaşaması bile mucize olarak bakılan görme engeli ve otistik olan Derek muhteşem bir piyanisttir.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu