HaberlerListeler

Dünya Robot Doktorları İstemiyor

İnsanlar Henüz Robotlara Güvenmiyor

Yapay zeka ve robot teknolojisinin gelişmesi artık insanları tedirgin etmekte. Birçok sektörde insanların işini elinden alan robotlar şimdi de sağlık sektörüne göz dikmiş durumda. Robot üreten şirketler ise bunun kaçınılmaz bir olay olduğu yönünde ısrarcı. Ancak yapılan anketlere göre çeşitli ülkelerde büyük bir kısım henüz robotlara yeteri kadar güvenemiyor. En azından sağlık söz konusu olunca insanların kendisini robotlara emanet edebilmesi şuan için oldukça zor bir durum.

Gelecekte İnsanlardan Daha İyi Olacaklar!

Birçok yorumcuya göre robotlar gelecekte birçok alanda insanlardan daha iyi olacaklar. Uyku ve dinlenme ihtiyacı olmayan robotların üretim aşamasında daha fazla verim sağlayacağı konuşuluyor. Ancak şuan için yeteri kadar geliştirme yapılmadığı için bu aşamaların gelecekte görülmesi beklenmekte. 

2053 Yılında Cerrah Robotlar Görebiliriz

Yale ve Oxford üniversitelerinden görevli araştırmacıların yapay zeka hakkında görev yapan bir grup bilim insanı ile yapmış olduğu çalışmalara göre 2053 yılında robotların cerrah olabilecek kadar kompleks olabileceği konuşuluyor.

Yapay Zeka Bu Alanda Olmamalı

Birçok ülkede yapılan araştırmaya göre insanların henüz buna karşı olumlu yanıt vermediği ortaya çıktı. Çin’de insanların %17’lik kısmı robotlara sağlık konusunda güvenirken bu oran ülkemizde %8 olarak görüldü. Robotların hastalara direkt olarak müdahale etmeden sadece doktorların asistanlığını yapma fikri ise daha kabul görmüş durumda. Böyle bir durumun doktorların iş yükünü azaltıp daha hızlı işlemler yapacağı düşünülüyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu