HaberlerTürkiye

Dünya Orduları Yerli Olarak Üretilen Kremin Peşinde

Ülkemizde yaklaşık 2 yıl önce kurulan Biyocha şirketi tarafından üretilen kremin peşine dünya orduları düşmüş durumda.

Yanıklar ve Yaralanmalar Hızlı Tedavi Ediliyor

Biyocha şirketi tarafından yapılan ARGE çalışmaları sonucunda üretilen krem yanık ve yanma sorunlarının çok daha hızlı bir şekilde geçmesini sağlıyor.

Ordular Kremin Peşinde

Şuana kadar iki ordunun kremin patent haklarını almak için harekete geçtiği belirtildi. İlk ordu bir Ortadoğu ülkesine ait olurken diğeri Güneydoğu Asya ülkesine ait. Ordularda sürekli olan yanık ve yaralanma sorunlarına çözüm bulacak bir krem olduğu için büyük önem arz etmekte.

Ürün Milyarlarca Dolar İhracat Sağlayabilir

Ordu işlerinde büyük öneme sahip olan krem ülkemiz ekonomisine her yıl milyarlarca dolar getirisi olabilir. Kremin lisans çalışmaları şuan için tamamlanmış durumda. Avrupa Birliğinden lisans alındığı için bu lisans ile tüm dünya ülkelerine kolayca satış yapılabiliyor. Durum buyken şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu fırsatın dışarıya kaptırılmaması gerektiği belirtildi.

Yeni Ürünler İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Biyocha şirketi kurulum aşamasında sadece 10 milyon dolar gibi bir miktar harcanmıştı. Şuan ise krem çalışmaları başarılı olduğu için şirket yeni ürünler için çalışmalara başladıklarını bildirdi. Biyocha Genel Müdürü Mert Arkan “Doğum lekeleri dâhil vücuttaki lekeleri yok eden ürünümüz ve renk açıcı kremimiz de laboratuvarlarımızda geliştirildi. Biliyorsunuz Michael Jackson da beyazlamak için çalışmıştı. Eğer bugün yaşasaydı, bizim kremlerimiz onu beyazlatabilirdi” dedi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu