Gezi RehberiListeler

Dubrovnik Gece Hayatı Hakkında Tüm Bilgiler

Son yıllarda keşfedilen, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Dubrovnik, tatilde sanat ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenler için oldukça güzel bir tercih olabilir.

Son yıllarda keşfedilen, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Dubrovnik, tatilde sanat ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenler için oldukça güzel bir tercih olabilir. Dubrovnik; gündüz gezmeyi, gece ise eğlenmeyi sevenler için en cazip şehirlerin başında gelir.

Bu rüya şehrin ara sokaklarında eğlence hiç bitmez. Ağustos ayında başlayan Dubrovnik Yaz Festivalleri ile her yerde müzik ve dans eşliğinde eğlenen insanları görmeniz mümkün olabilir.

Bu güzel şehir size gece hayatı eğlencesi bakımından değişik seçenekler sunar. ‘Eski şehir’  olarak bilinen Old Town’da Hemingway Bar, Troubadaour Cafe, Sky Bar ve hemen girişte bulunan East-West ve surların arkasında bulunan ve dolunay gökyüzünü kapladığı zamanlarda daha çok insanın bir arada olduğu ünlü Buza Bar farklı seçenek olarak sayılabilir.

Her yaştan milyonlarca hayrana sahip olan son zamanların en popüler dizisi olan Game of Thrones’un çekimlerinin yapıldığı Dubrovnik sokaklarında gezerken şarap evlerini, caz müziğinin, operanın ve eğlencenin sizleri bulabileceğine emin olabilirsiniz. Buna ek olarak Dubrovnik’de iyi bir gece hayatı yaşayabilmek için özellikle yaz aylarında gitmeniz tavsiye edilir.

Dubrovnik Eşşiz Şarap Evleri

Dubrovnik Eşşiz Şarap Evleri

Dubrovnik’de beach partileri oldukça eğlencelidir ve sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. Bunun dışında Dubrovnik sokaklarında gezerken fark edeceğiniz üzere birçok yerde şarap evleri sizleri bekliyor olacaktır. Bölgedeki en ünlü şarap evleri Frano Milos ve Grgic’tir.

Wine Bar’da uğramanızı tavsiye ettiğimizi şarap evlerinden biridir. Buraya akşamüstü gelip eşsiz şarapların tadına baktıktan sonra kendinizi gece hayatının kollarına bırakabilirsiniz. Gece barlar kapandıktan sonra sahile inip deniz kenarında yürüyüş yapmanın keyfini doyasıya yaşamayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Ara sokaklarda gezerek eğlencenin dozunu arttırabilir ve sokaklarda dolaşan diğer insanlarla tanışabilir, eğlencenizi çoğaltabilirsiniz.

Dubrovnik Gece Kulüpleri

Dubrovnik Gece Kulüpleri

Culture Clup Revelin Dubrovnik belki de en çok tercih edilen ve en hareketli gece hayatının yaşandığı gece kulüplerinin başında yer almaktadır. Oldukça popüler olan Revelin’de oldukça iyi eğlenecek ve Dubrovnik’in tarihi mirasıyla birlikte doyasıya dans edebileceksiniz.

Dubrovnik’de gece kulübü denilince unutulmaması gereken bir diğer mekân Latino Club Fuego’ dur. Latino Club Fuego, kokteyl içip doyasıya dans edebileceğiniz mekânlar arasında yerini, oldukça sağlam bir biçimde korumaktadır. Bu mekânlarda dj performansı eşliğinde dans ederek içinizdeki enerjiyi atabilir ve Dubrovnik’in Game of Thrones dizisine set olmuş sokaklarında binalarında eğlenceye yeni bir boyut katabilirsiniz.

Originally posted 2021-11-19 09:53:32.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu